Efekty

Wasze efekty
Mariusz, Stromiec, woj. mazowieckie

Humus Active na suszę zastosowałem około 10 maja 2022 na pszenżyto jare przewódkowe w ilości 5l/ha. Zdjęcia są z 22 maja 2022, z lewej strony brak Humusu Active na suszę, natomiast z prawej po zastosowaniu Humusu. Widać, że rośliny radzą sobie dużo lepiej, polecam spróbować.


Bożena, Ruda, woj. podkarpackie

Po raz pierwszy zastosowałam Humus Active na susze i jestem mega zadowolona. Zabieg został wykonany na owies który przeważnie jest siany na słabszych i piaszczystych glebach a te w ostatnim czasie po ponad miesiącu braku opadów jest jak pustynia. Efekt jest widoczny gołym okiem rośliny są intensywnie zielone i nie widać żółtych przebarwień. Rośliny zdrowo wyglądają i mimo suszy całkiem obiecująco wyglądają. Serdecznie polecam!

 


Wiesław, Włocławek, woj. kujawsko-pomorskie

W uprawie żyta ozimego zabieg Humus Active Vigor wykonałem dwukrotnie. Pierwszy zabieg był wykonany 20 kwietnia b.r. w ilości 5 L preparatu na hektar natomiast drugi zabieg 27 kwietnia b.r. również w dawce 5L/ha. Po dwóch tygodniach od zastosowania drugiej dawki HA Vigor żyto nabrało intensywniejszego koloru. W tym roku pierwszy raz zastosowałem Humus Active i uważam, że warto włączyć na stałe humusy do swojego planu nawożenia przy szalejących cenach nawozów mineralnych.


Zbigniew, Przynotecko, woj. lubuskie

Humus Active na suszę został zastosowany na uprawę pszenicy jarej klasa gleby lV orne średniej jakości. Siew został wykonany początkiem kwietnia 04.04.2022, na korzyść uprawy przez kilka dni z przerwami padał deszcz, co przyczyniło się do szybszego kiełkowania co było bardzo zadowalające na całych 2 hektarach. Niestety czym bliżej maja deszczu coraz mniej i uprawa zaczęła miejscami żółknąć na niedobór wody. Po ocenie roślin zastosowałem na uprawę pszenicy jarej Humus Active na suszę w dawce zalecanej przez producenta  5l/ha/200l wody. Wieczorem około godziny 20tej, po obserwacji uprawy zaczęły występować zmiany a mianowicie wyrównywał się kolor pszenicy z żółtego na zielony. Niestety w naszym w ostatnim czasie jest bardzo mało opadów nawet wtedy jak prognoza pogody podaje że będą opady a w naszym rejonie ani kropli, nawet jest ogłoszony najwyższy stopień przeciwpożarowy.


Lech, Chełm, woj. lubelskie

Pierwszy raz otrzymałem i zastosowałem Humus Active na Suszę, zabieg wykonałem na pszenicy ozimej w dawce 5l/ha i zauważyłem pozytywne zmiany na roślinach. Pszenica bardziej się rozkrzewiła nabrała zieleni i zaczęła cieszyć oko, do tego struktura gleby też się poprawiła. Jestem zadowolony z efektu i będę stosował na inne uprawy. Polecam do stosowania!


Janusz, Telatyn, woj. lubelskie

Humus Active na Szuszę zastosowałem w pszenicy w pierwszej dekadzie kwietnia. Do działania humusu byłem nieco sceptycznie nastawiony i nie spodziewałem się oraz nie oczekiwałem fajerwerków. Po nie całym miesiącu przyrost roślin był tak szybki, że ich wysokość zrównała się z wysokością kanistra po humusie Ekodarpolu. Pszenicę uprawiam już kilkadziesiąt lat i nie zauważałem takich przyrostów w tak krótkim czasie jak obecnie. Coś w tym humusie jednak jest!


Dariusz, Słowikowo, woj. wielkopolskie

Po zastosowaniu Humus Active na suszę w pszenżycie ozimym widać świetne efekty jego działania. Rośliny lepiej radzą sobie w okresie niedoboru wody, mają lepszy wigor i są lepiej rozwinięte.
Jestem zadowolony z działania tego produktu, będę go stosował i mogę polecić każdemu.


Andrzej, Mirakowo, woj. kujawsko-pomorskie

Bardzo dobry produkt zamówiłem już 4 x20 l plus produkt gratisowy .Użyte efekty widoczne szybko zboża po zastosowaniu widocznie ciemniejsze ,zdrowsze i silniejsze. Zachęcam wszystkich moich znajomych do wypróbowania Humusu Active. To dobry produkt na dzisiejsze bardzo trudne czasy klimatyczne.


Tomasz, Hrubieszów, woj. lubelskie

Pierwszy raz zastosowałem Humus Active na Suszę w formie oprysku na pszenicę ozimą Bosporus. Dzięki zastosowaniu Humus Active zaobserwowałem, że pszenica ma dużo lepiej rozbudowany system korzeniowy, znaczenie polepszyła się kondycja zboża o czym może świadczyć kolor liści przed zastosowaniem środka i po jego zastosowaniu. Humus Active bardzo wpłynął na poprawę gleby. Jestem z niego bardzo zadowolony i polecam go każdemu.


Maria, Mielec, woj. podkarpackie

Otrzymany HUMUS ACTIVE na SUSZĘ zastosowałam przed wysiewem pszenicy, następnie niezwłocznie wymieszałam glebę broną talerzową. Pomimo mozaiki glebowej plon był jednakowo wyrównany. Obecnie jestem zadowolona z produktu, zamierzam zastosować go ponownie przed siewem łubinu ziemniaków i jarzyn.


Piotr, Staw, woj. lubelskie

Po zastosowaniu Humusu Active na suszę w dawce 5 L/ha jesienią zaobserwowałem zmiany na roślinach pszenicy ozimej odmiany artist. Pszenica jest bardziej ukorzeniona po zastosowaniu Humusu, z jesieni ma dobry start, lepiej przezimowała, a z wiosny jest bardziej zielona. Ma lepsze pobieranie składników pokarmowych z gleby, widać to na zdjęciach. Cieszy oko rolnika i pokazuje moc na polu.


Jakub, Sieciechów, woj. mazowieckie

Na zdjęciach pszenżyto ozime- 100 razy lepiej wygląda po zastosowaniu Humus Active na suszę. Ma znacznie bardziej rozwinięty system korzeniowy co zabezpieczy przy niedoborach wody. Jestem bardzo zadowolony, polecam!


Jarosław, Grabowiec, woj. lubelskie

Chciałbym pokazać porównanie rzepaku przed zastosowaniem humusu i po zastosowaniu. Na 1 zdjęciu 01.03.2022 rzepak jest przed 1 dawka humusu 10l/h Na zdjęciu 21.03.2022 jest po 2 dawce humusu 10l/h widać idealnie porównanie stosuje w swoim gospodarstwie jak również w gospodarstwach znajomych humus dolistnie oraz na resztki pożniwne. Serdecznie polecam produkt Ekodarpol z wielu powodów: doskonałe efekty gleba jest żyzna, roślina dużo lepiej wykształcona, konkurencyjna cena, doskonała relacja z firmą, której kadra potrafi doskonale doradzić, pełna perfekcja!! Polecam produkty w 100% ,,Niechaj gleba Żyzna będzie” z produktami Humus tylko z firmy EKODARPOL!


Jakub, Maciejowice, woj. mazowieckie

Jedno stanowisko, jedna odmiana marchwi, jedno nawożenie i ochrona, a różnica na marchwi zauważalna gołym okiem po użyciu środka Humus Active. Rośliny po prawej stronie z Humusem wykazują dużo lepszy wigor i jakość roślin. Po lewej stronie bańki kontrola. Warto stosować środek ze względu na jego działanie i przede wszystkim właściwości. To doświadczenie pokazuje moc i działanie Humusu Active.

 


Emilia, Dubicze Cerkiewne, woj. podlaskie

Po zastosowaniu Humus Active na Suszę zaobserwowaliśmy zmiany na naszych roślinach. Znacznie polepszyła się kondycja zbóż, o czym świadczy kolor liści oraz poprawnie rozbudowany się system korzeniowy naszych roślin. Oprócz tego da się zauważyć zmianę struktury gleby. Widać, że dzięki Humus Active znacznie lepiej rozkładają się resztki pożniwne. Dzięki Humus Active rośliny na pewno lepiej przezimują i wiosną będą w lepszej kondycji. Jesteśmy zadowoleni z produktu, na pewno będziemy go stosować w naszym gospodarstwie.


Kamil, Rudnik, woj. lubelskie

Po zastosowaniu Humus Active ziemia jest bardzo dobrze napowietrzona i nawet długotrwałe opady nie spowodowały zabicia gleby dzięki czemu wschody były bardzo dobre i równomierne a rośliny na polach po stosowaniu Humus Active lepiej przyrastały i są lepiej przygotowane do zimy.


Tomasz, Narkowy woj. pomorskie

Otrzymany HUMUS ACTIVE na SUSZĘ zastosowałem przed wysiewem poplonu mieszanki pszenicy z grochem, następnie niezwłocznie wymieszałem glebę broną talerzową. Gdy suma opadów w sierpniu była umiarkowana rośliny od samego początku wykazywały wysoki wigor, pomimo mozaiki glebowej plon był jednakowo wyrównany. Obecnie jestem zadowolony z produktu, zamierzam zastosować go ponownie przed siewem buraków cukrowych.


Artur, Stary Zamość woj. lubelskie

Humus Active stosowany był pod koniec października w ilości 20l/ha. Zdjęcia z efektami robione są pod koniec listopada i już widocznie zmieniła się gleba, jest wyraźnie pulchna i resztki pożniwne szybko znikają.


Andrzej, Suwałki woj. podlaskie

Eksperyment przeprowadzony na polu gdzie nie stosowano żadnych nawozów przedsiewnych i posiewnych. Na roślinach widoczny był już efekt braku składników pokarmowych. Zastosowałem „Humus Active na Suszę” w formie oprysku. Po ok. tygodniu widoczna jest wyraźna poprawa kondycji roślin. Po 2 tyg. stan roślin jest bardzo dobry, widać że dzięki Humusowi rośliny wreszcie zaczęły przyswajać składniki pokarmowe znajdujące się w glebie.


Damian, Raków woj. świętokrzyskie

Na zdjęciach po lewej stronie kanistrów widać pole na którym był zastosowany 2-krotnie Humus Active. Pszenżyto radzi sobie naprawdę świetnie od samego początku, dużo lepiej niż na polu obok, gdzie nawożenie jest takie same tylko bez Humusu Active  (prawa strona). Widać że struktura gleby się poprawia,  lepiej przyswaja też wodę. Cięta słoma jest szybciej rozkładana- jest to widoczne gołym okiem. Jestem naprawdę zadowolony z produktu i szczerze polecam. Będę go dalej stosował na reszcie działek.


Zbigniew, Przynotecko, woj. lubuskie

Humus Active zastosowany przed podorywką poplonu, stosowany w gospodarstwie od trzech sezonów, z pozytywnym skutkiem po zastosowaniu widać efekt jak resztki pożniwne zostały w glebie rozłożone. Zaraz na wiosnę zostanie zastosowany Humus Active na Suszę. Będzie to pierwsze zastosowanie liczę że również zostanę mile zaskoczony efektywności tego nawozu.


Łukasz , Koło, woj. wielkopolskie

Po zastosowaniu Humusu Active na Suszę efekty są od razu widoczne na polu. Pszenica ozima ma lepiej rozbudowany system korzeniowy, lepiej się krzewi i ma lepszy wigor wzrostu. Łan jest bardziej wyrównany, nie ma również problemu z nierównymi wschodami roślin. Humus Active wpłynął na poprawę struktury gleby, co na pewno przełoży się na wzrost plonu. Jestem zadowolony z tego produktu i mogę go polecić każdemu.


Andrzej, Łukowa woj. lubelskie

Witam. Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami z Humus Active na susze. Produkt otrzymałem w programie Stop Suszy. Zastosowałem go dolistnie w rzepaku 12.10.2021r. w dawce 6.6 l na hektar. Rzepak z powodu niekorzystnych warunków pogodowych został zasiany 06.09.2021 roku. Na lubelszczyzne to już jest termin jakby nie mówić opóźniony. Pierwsze zdjęcie przedstawia rzepak przed zastosowaniem Humusu. Natomiast drugie zdjęcie wykonane dnia 07.11.2021r z bańką po produkcie w tle już po zastosowaniu Humusu. Czyli minęło dokładnie 26 dni od zabiegu. Jak można zobaczyć to zdjęcia przed i po są zrobione mniej więcej w tym samym miejscu na polu. Co można stwierdzić? Rośliny rzepaku są bardziej rozwinięte i ciemno zielone. Masa liściowa znacznie się zwiększyła. Dodam że rzepak był odchwaszczany doglebowo chlomazonem i metazachlorem więc trochę go przetrzymało. Po zastosowaniu Humus Active mimo już takiej jesiennej pogody że raz zimno raz ciepło rzepak nabrał wigoru i ładnego ciemnego koloru. Na pewno to przełoży się na lepszy plon i dobre zimowanie.


Sebastian, Opatów, woj. świętokrzyskie

Efekty stosowania humus active w jęczmieniu ozimym oraz rzepaku ozimym. Plantacje optymalnie przygotowane do zimowania. Jęczmień z silnymi pędami dobrze rozkrzewiony. Rzepak z silną rozetą i bogatym systemem korzeniowym. Rośliny nie wykazują niedoborów mikro oraz makroelementów.


Michał, Sierakowo, woj. kujawsko-pomorskie

Humus Active na Suszę został zastosowany dolistnie w rzepaku ozimym Kuga. System korzeniowy rzepaku jest bardzo ładnie rozbudowany, co zapewnia lepsze pobieranie składników pokarmowych z gleby. Dzięki Humusowi Active rzepak lepiej znosi brak wody i jest odporniejszy na trudne warunki zimowe.


Franciszek, Trzebieszów, woj. lubelskie

Humus Active stosowałem w borówce amerykańskiej przez poprzedni sezon wegetacyjny. Moja opinia oczywiście jest bardzo pozytywna, plon względem kontroli jest wyższy i to mnie cieszy. Polecam każdemu ten preparat.


Damian, Trzebieszów, woj. lubelskie

Humus Active stosuję już drugi rok i efekty widać gołym okiem. Pszenica ma silniejszy system korzeniowy a co za tym idzie jest odporniejsza na okresowe niedobory wody a to przekłada się na wyższy plon. Polecam każdemu, kto kto chce wyciągać więcej ze swoich pól.


Józef, Jeziora Wielkie, woj. kujawsko-pomorskie

HUMUS ACTIVE NA SUSZĘ zastosowany na peluszkę jako międzyplon ścierniskowy. Rośliny wyrosły duże, widać jak ładnie wytworzyły się bakterie brodawkowe.


Daniel, Wierzbica, woj. lubelskie

Zdecydowanie poprawiła się struktura gleby. Mimo małych opadów deszczu gleba nie schnie tak szybko a samosiewy zboża są bardziej ukorzenione. Super że mogłem wypróbować Humus Active. Jestem mega zadowolony i polecam z czystym sumieniem bo sam na pewno w przyszłym sezonie będę stosował HUMUS ACTIVE bo warto.


Małgorzata, Kalno, woj. dolnośląskie

Po użyciu Humusu Active borówki stały się odporne na brak wody a także na choroby, z którymi wcześniej były duże problemy. Puściły też dużo młodych pędów, dzięki czemu dużo lepiej owocowały. Polecam


Grzegorz, Łapanów, woj. małopolskie

Wiosną dolistnie zastosowałem HUMUS ACTIVE NA SUSZĘ. Soja nabrała od razu energii, pięknej barwy i niestraszne były jej niedobory wody. Najlepszy i nieoczekiwany efekt zauważyłem po zbiorze gdy plon był znacznie lepszy od oczekiwanego. Nie wyobrażam sobie dalszej uprawy bez HUMUSU ACTIVE na suszę.


Kazimierz, Busko Zdrój, woj. świętokrzyskie

Na zdjęciach przedstawiam swoje plantacje łubinu oraz pszenżyta, na których został zastosowany Humus Active na suszę, jak również plantacje bez zastosowania Humusu. Zastosowałem Humus Active przed siewem łubinu w dawce 10l/1ha oraz wiosną dolistnie na pszenżyto i pszenicę ozimą w dawce 5l/1ha. Efekt na zbożach był widoczny po około miesiącu w przyroście a teraz po zbiorach jestem bardzo zadowolony z ilości jaką zebrałem. W łubinie przyrost masy zielonej pojawił się bardzo duży i liczę na to, że w zbiorach będzie taki sam efekt jak w zbożu.
Polecam produkt Humus Active na każda glebę!!!!


Marek, Krześnica, woj. zachodnio-pomorskie

Na zdjęciach widać efekt stosowania Humus Active w ekologicznej uprawie ziemianka. Humus Active stosuję dolebowo przed sadzeniem oraz nalistnie. Łącznie około 30l/ha. Najbardziej widoczne efekty są po zastosowaniu dolistnym. Po kilku dniach od zabiegu podlewania rośliny nabierają ciemniejszej barwy oraz jest widoczny przyrost roślin.


Krzysztof, Łęczna, woj. lubelskie

Nawozy EKODARPOL stosuję od dwóch lat w uprawie ziemniaka. Całkowicie zrezygnowałem z nawozów mineralnych P.K. W moim gospodarstwie nie ma też obornika! Efekty jak widać na zdjęciach są bardzo zadowalające: plon, opłacalność produkcji, jak i smak ziemniaka.
Nawożenie: Jesienią-20L Humus Active na hektar gorczycy, która zasiana była jako poplon. Wiosną stosuję Plonar Active 80 kg/ha plus mocznik i nawóz azotowy. Humus Active 20L/ha w okresie deszczowym na redliny.


Marek, Stary Targ, woj. pomorskie

Humus Active na susze został zastosowany 06-10-2020 dawka 5l/ha kontrole pola zrobiliśmy dnia 08-11-2020. Efekt jest zadowalający-widać różnice na zdjęciach (system korzeniowy jest bardzo ładnie rozbudowany), co powinno wpłynąć pozytywnie kiedy będziemy się zmagać ze suszą. Lepiej rozbudowany system korzeniowy pozwoli na lepsze pobieranie składników pokarmowych z gleby. Planujemy ponowny zakupu humusu i testy z zastosowaniem humusu i bez. Jesienią zastosowaliśmy humus tylko na pszenicę, wiosną chcemy zacząć robić testy w rzepaku ozimym.


Artur- Lipie (powiat kłobudzki) woj. śląskie

Na zdjęciach efekty zastosowania Humusu Active na uprawach jęczmienia.


Grzegorz- Proszowice, woj. małopolskie

Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie ziemniaka.


Łukasz – Ciasna (powiat lubliniecki) woj. śląskie

Na zdjęciach efekty zastosowania Humusu Active na uprawach rzepaku.


Zakład Doświadczalny Oceny Odmian- Śrem (woj. wielkopolskie)

Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie najwcześniejszej odmiany pomidora malinowego- Zorzy Toruńskiej. Pierwsze zdjęcie przedstawia uprawę bez zastosowania Humusu Active, na drugim widoczne są efekty, jakie daje Humusu Active.


Marek – Trzciana (powiat Bocheński) woj. małopolskie

Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie brukselki.


Marcin– Słomniki (powiat krakowski) woj. małopolskie

Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie czosnku.


Gerard– Leśnica (powiat strzelecki), woj. opolskie

Na zdjęciach efekty zastosowania Humusu Active na uprawach pszenicy ozimej.


Zakład Doświadczalny Oceny Odmian- Śrem (woj. wielkopolskie)

Na zdjęciach efekty zastosowania Humusu Active na uprawach cytrynka groniastego- wczesnej drobnoowocowej odmiany pomidora o bardzo dekoracyjnych żółtych owocach.
Po użyciu Humusu Active zaobserwowaliśmy, że:
-rozsada była bardziej krępa (grube sztywne łodygi), dzięki temu rośliny po posadzeniu na miejsce stałe, podczas silnych wiatrów nie wyłamywały się,
– rośliny w pasie z Humusem były większe i rozkrzewione,
– rośliny w pasie z Humusem miały lepszą zdrowotność (można było zauważyć mniej roślin z objawami chorobowymi),
– owoce szybciej dojrzewały w pasie z Humusem.


pozostałe efekty

Pozostałe efekty stosowania produktów Humus Active.


Rafał – Słomniki (powiat krakowski) woj. małopolskie

Efekty naszych Klientów mówią same za siebie! Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie czosnku.


Efekty- Bułgaria

Efekty stosowania Humusu Active po 3 roku stosowania na bardzo słabej ziemi. Zdjęcia mówią same za siebie.


Pan Marian, Chojnów, woj. dolnośląskie

Od wielu lat zajmuję się produkcją warzyw. Posiadam niewielkie gospodarstwo, niezwykle ważna jest zatem wydajność i jakość produkowanych warzyw. Poszukując możliwości które poprawią wyniki corocznych zbiorów trafiłem na produkt Humus Active. Jego działanie sprawdziłem już wielokrotnie i jestem w stanie stwierdzić, że produkt ten bez wątpienia wywarł pozytywny wpływ na jakość gleby co bezpośrednio przekłada się na plony. Jedną z niewątpliwych korzyści płynących ze stosowania produktu Humus Active jest poprawa retencji wody w podłożu oraz znaczne użyźnienie gleby. Zauważyć można to po pojawieniu się znacznie większej ilości dżdżownic, które w naturalny sposób wspierają użyźnianie ziemi. Dzięki temu stała się ona lekka, co zdecydowanie wpłynęło na poprawę jakości uprawianych roślin. Osobiście polecam ten produkt dlatego, że korzyści płynące z jego stosowania bezpośrednio przekładają się na jakość plonów.


Pan Wojciech Dzietrzychowice, woj. lubuskie

Poletko demonstracyjne na pszenicy ozimej w miejscowości Dzietrzychowice po 2 dawkach Humusu.

W moim gospodarstwie przeważają gleby VI-IV klasy. Dodatkowo mam problem z zastojem wody w okresie wiosennym- źle zmeliorowane tereny. Zastosowałem Humus Active na tym areale, na którym występował największy problem, chciałem sprawdzić czy faktycznie zauważę różnicę.
Porównując do ubiegłych lat różnica była nieznaczna, choć dla mnie widoczna. Oprócz różnicy w strukturze gleby zaobserwowałem różnice w wyglądzie roślin. Pomimo suszy jęczmień na stanowisku demonstracyjnym był bardziej zielony.
Będę stosował produkt Humus Active w kolejnych latach, żeby sprawdzić jego większe możliwości. Chętnie go polecę.


Pani Czesława, Stanów k. Brzeźnicy

Poletko demonstracyjne pszenżyto ozime po dwóch dawkach Humusu Active przedsiewnie 20l/ha i dolistnie 10l/ha.
Humus Active zastosowany na ugorze klasy IV-VI w celu przywrócenia życia biologicznego w glebie. Preparat zastosowałam dwukrotnie wiosną po ruszeniu wegetacji w odstępach dwutygodniowych. Nie miałam problemu z rozprowadzeniem produktu. Na chwilę obecną widoczna jest różnica w strukturze gleby dodatkowo zaobserwowałam większą ilość dżdżownic. Jestem zadowolona z produktu, będę go stosować w swoim gospodarstwie. Jedyny minus to cena.


Pan Artur, Dzikowice, woj. lubuskie

Produkt Humus Active stosowałem w swoim gospodarstwie trzykrotnie.
Pierwszy raz przed siewem- po pewnym czasie zaobserwowałem różnice pomiędzy demonstracją a kontrolą. Pszenica z demonstracji była bardziej zielona a wschody bardziej wyrównane.
Drugą dawkę zastosowałem tuz po regulacji roślin. Produkt bardzo dobrze się wypryskiwał, nie miałem żadnych problemów. Pszenica na demonstracji była lepiej wybarwiona- miała bardziej intensywny kolor zielony.
Trzecią, ostatnią dawkę zastosowałem po II zabiegu fungicydowym. Kiedy wykopałem rośliny z demonstracji i kontroli widoczna była różnica w systemie korzeniowym- pszenica z pola demonstracyjnego miała bardziej rozbudowany.
Chętnie polecę produkt swoim znajomym. Sam jestem zadowolony z efektów jakie daje Humus Active. Na pewno zastosuję go na ściernisko na większym areale.


Pan Grzegorz, woj. dolnośląskie

Humus Active zastosowałem w swoim gospodarstwie na glebach klasy III w dwóch dawkach, przedsiewnie oraz dolistnie.
Zaobserwowałem szybsze wschody oraz lepiej rozwinięty system korzeniowy roślin na stanowisku demonstracyjnym. Ponadto gleba była tu bardziej pulchna widzę też mniejszą presję chorób grzybowych- mączniaka.
Polecam ten produkt. Zwiększę areał stosowania o kolejne hektary. Z racji tego, że pracuję w branży agro, będę go polecał swoim Klientom.


Pan Paweł, Dzietrzychowice, woj. lubuskie

Z produktów firmy stosowałem tylko Humus Active. Jestem zadowolony z rezultatów działania tego produktu. W tym roku moje gospodarstwo dotknęła susza. Na polu demonstracyjnym widziałem, że pszenica dłużej wytrzymywała okresy niedoboru wody. Otrzymany plon w tym roku to około 3-3,5t/ha.
Polecam Humus Active, jest to dobrze mieszający się w opryskiwaczu płyn, prosty w zastosowaniu oraz nie zakwasza gleby.
Chętnie zastosuję go na resztki pożniwne zamiast mocznika.


Pan Damian, woj. małopolskie

Humus Active stosuję od trzech lat. Bardzo dobrze sprawdza się na glebach mało urodzajnych (IV i V klasa gruntów, gleby marglowe). Uprawa na zdjęciach to jęczmień ozimy, na który zastosowałem Humus Active : dwie dawki – pierwsza na resztki pożniwne, druga na wiosnę w celu zwiększenia systemu korzeniowego. Jest też poletko gdzie środek nie został zaaplikowany i wyraźnie widać różnicę (zboże żółknie – objaw tegorocznej suszy). Humus stosujemy również w przydomowej uprawie warzyw i w sadzie.
Preparat bardzo dobrze wpływa na rozpad brył, są kruche i rozsypują się w dłoni bez problemu. Sprawdza się na glebach marglowych, nadając sypkość ziemi i dłużej zatrzymuje wilgoć. Dodatkowo polecam również zastosować Plono-Chron.


Pan Jan, woj. opolskie

Stosuję Wasze produkty-plonochrony oraz polepszacz glebowy .Bardzo dobrze sprawdziły się plonochrony, a szczególnie zasadowy i potasowy. Przedłużyły owocowanie ogórków do końca wrzesnia na działce, a pomidory pod folią /pomimo kilkuletniej uprawy/ jeszcze owocują , są zdrowe. Tylko 2 razy opryskałem zasadowym i potasowym. Rewelacja. Niczym innym nie pryskałem.
Największe pomidory powyżej 1300 gram. Mój rekord to 1848 gram w 2015, a w tym roku bez wysiłku 1802 gram. Tak samo z dynią. Mój rekord 580,5 kg w 2011 roku, a w tym roku prawie bez nadzoru 408 kg./hodował mój syn/.
Znam się na uprawach i mogę powiedzieć, że Wasze nawozy mi bardzo odpowiadają. Moim znajomym je polecam i dokonam zakupów bezpośrednio równięż dla nich.
Z poważaniem Jan ze Zdzieszowic.


Pan Grzegorz, woj. lubelskie

Zastosowano Humus Active doglebowo na resztki pożniwne 20 l/ha oraz na wiosnę 20l/ha plus około 100 kg/ha nawozów pierwszy raz na polu gdzie po raz trzeci z rzędu jest uprawa pszenicy. Na zdjęciach pokazany jest kontrast wysokości zboża bez stosowania oraz po zastosowaniu.


Pan Krzysztof, woj. łódzkie

Plantacja porzeczki czerwonej uprawowa na glebie kl. V zastosowano Humus Active doglebowo na przełomie kwiecień/maj 2017. Na zdjęciu widoczne przyrosty i soczysta zieleń liści o dużym wymiarze powierzchni. Przed kwitnieniem wykorzystano Plonochron fosforowy i mikroelement owy.Na zdjęciach pokazany jest kontrast bez stosowania Humusu i Plonochronów z widocznymi żółtymi liśćmi – brak przyrostu jagody małe.


Pan Marek, woj. mazowieckie

W celu przekonania się czy Humus Aktive działa zastosowałem na niektórych polach humus w dawce 20 litrów na ha przez 3 lata i jest różnica bardzo duża.


Pan Paweł, Chodów. woj. małopolskie

Różnica po zastosowaniu HUMUS ACTIVE widoczna gołym okiem, same oszczędności przy kopaniu, ziemia pięknie się przesiewa nie ma brył. Polecam


Pan Henryk, Dragany, woj. Lubelskie

Zastosowano oprysk 5% stężeniem HUMUS ACTIVE w celu ratowania plantacji przed likwidacją spowodowaną porażeniem roślin przez rdzę. Zabieg wykonano jeszcze dwukrotnie, w tym największą dawkę 40 l w przełożeniu na 1 ha po ścięciu pędów. Podjęto słuszną decyzję z zastosowaniem HUMUSU ACTIVE, rośliny szybko odzyskały formę oraz odwdzięczyły się plonem w przeliczeniu na hektar w wysokości 23 tony!!!


Stacja Doświadczalna Oceny Odmian, Krzyżewo, woj. Podlaskie

Na uprawie kukurydzy zastosowano HUMUS ACTIVE w czterech 10 litrowych dawkach. Wyraźna różnica w kondycji roślin i ich przyrostach. Doświadczenie z wykopaniem roślin z 2 stanowisk- po HUMUSIE ACTIV i nie- udowodniło różnicę i pozytywne działanie tego produktu na rośliny. System korzeniowy jest o wiele lepiej rozwinięty, widoczna jest również różnica w obwodzie łodygi.


Pan Borislav, Bułgaria

Zdjęcia z upraw pod osłonami z zastosowaniem HUMUSU ACTIVE oraz bez – różnice są widoczne gołym okiem, nastąpił dużo szybszy wzrost części nadziemnej jak i podziemnej rośliny. Oprócz pozytywnych efektów opisanych wyżej również znacząco poprawiły się walory smakowe i wartości odżywcze.


Pan Wiesław, Łopienie Zyski, woj. Podlaskie

Zastosowano HUMUS ACTIVE w celu ratowania jęczmienia ozimego zniszczonego po zimie. Jak widać na zdjęciach 20L dawka świetnie podciągnęła zniszczone rośliny bez strat w plonie pomimo zimowych problemów.


ODR, Szepietowo, woj. Podlaskie

Zastosowano tu HUMUS ACTIVE na jęczmieniu jarym w dawce 20 litrów na hektar przed siewem oraz 10 litrów w fazie krzewienia. Zrobiono doświadczenie z wykopaniem kilku roślin ze stanowiska opryskanego HUMUSEM ACTIVE oraz bez jego wykorzystania. Różnica w ogólnej kondycji roślin jak i przede wszystkim w systemie korzeniowym.


Pan Waldemar, Boleszkowice, woj. Zachodniopomorskie

Stosuje się HUMUS ACTIVE na uprawach od kilku lat w 2 dawkach: 15l/ha na resztki pożniwne oraz 15l/ha wiosną dolistnie. Widać, że na stanowiskach na których jest stosowany HUMUS ACTIVE struktura gleby znacząco się poprawiła a rośliny lepiej wykorzystują składniki pokarmowe, są odporne na krótkotrwałe niesprzyjające warunki pogodowe co się przekłada na wyższy plon. W przypadku bobiku plon pomimo opisanych problemów osiągnięto plon w wysokości 5,4 t/ha gdzie rok wcześniej było to tylko 2,8t/ha.