Efekty

Wasze efekty
Daniel, Wierzbica, woj. lubelskie

Zdecydowanie poprawiła się struktura gleby. Mimo małych opadów deszczu gleba nie schnie tak szybko a samosiewy zboża są bardziej ukorzenione. Super że mogłem wypróbować Humus Active. Jestem mega zadowolony i polecam z czystym sumieniem bo sam na pewno w przyszłym sezonie będę stosował HUMUS ACTIVE bo warto.


Małgorzata, Kalno, woj. dolnośląskie

Po użyciu Humusu Active borówki stały się odporne na brak wody a także na choroby, z którymi wcześniej były duże problemy. Puściły też dużo młodych pędów, dzięki czemu dużo lepiej owocowały. Polecam


Grzegorz, Łapanów, woj. małopolskie

Wiosną dolistnie zastosowałem HUMUS ACTIVE NA SUSZĘ. Soja nabrała od razu energii, pięknej barwy i niestraszne były jej niedobory wody. Najlepszy i nieoczekiwany efekt zauważyłem po zbiorze gdy plon był znacznie lepszy od oczekiwanego. Nie wyobrażam sobie dalszej uprawy bez HUMUSU ACTIVE na suszę.


Kazimierz, Busko Zdrój, woj. świętokrzyskie

Na zdjęciach przedstawiam swoje plantacje łubinu oraz pszenżyta, na których został zastosowany Humus Active na suszę, jak również plantacje bez zastosowania Humusu. Zastosowałem Humus Active przed siewem łubinu w dawce 10l/1ha oraz wiosną dolistnie na pszenżyto i pszenicę ozimą w dawce 5l/1ha. Efekt na zbożach był widoczny po około miesiącu w przyroście a teraz po zbiorach jestem bardzo zadowolony z ilości jaką zebrałem. W łubinie przyrost masy zielonej pojawił się bardzo duży i liczę na to, że w zbiorach będzie taki sam efekt jak w zbożu.
Polecam produkt Humus Active na każda glebę!!!!


Marek, Krześnica, woj. zachodnio-pomorskie

Na zdjęciach widać efekt stosowania Humus Active w ekologicznej uprawie ziemianka. Humus Active stosuję dolebowo przed sadzeniem oraz nalistnie. Łącznie około 30l/ha. Najbardziej widoczne efekty są po zastosowaniu dolistnym. Po kilku dniach od zabiegu podlewania rośliny nabierają ciemniejszej barwy oraz jest widoczny przyrost roślin.


Krzysztof, Łęczna, woj. lubelskie

Nawozy EKODARPOL stosuję od dwóch lat w uprawie ziemniaka. Całkowicie zrezygnowałem z nawozów mineralnych P.K. W moim gospodarstwie nie ma też obornika! Efekty jak widać na zdjęciach są bardzo zadowalające: plon, opłacalność produkcji, jak i smak ziemniaka.
Nawożenie: Jesienią-20L Humus Active na hektar gorczycy, która zasiana była jako poplon. Wiosną stosuję Plonar Active 80 kg/ha plus mocznik i nawóz azotowy. Humus Active 20L/ha w okresie deszczowym na redliny.


Marek, Stary Targ, woj. pomorskie

Humus Active na susze został zastosowany 06-10-2020 dawka 5l/ha kontrole pola zrobiliśmy dnia 08-11-2020. Efekt jest zadowalający-widać różnice na zdjęciach (system korzeniowy jest bardzo ładnie rozbudowany), co powinno wpłynąć pozytywnie kiedy będziemy się zmagać ze suszą. Lepiej rozbudowany system korzeniowy pozwoli na lepsze pobieranie składników pokarmowych z gleby. Planujemy ponowny zakupu humusu i testy z zastosowaniem humusu i bez. Jesienią zastosowaliśmy humus tylko na pszenicę, wiosną chcemy zacząć robić testy w rzepaku ozimym.


Artur- Lipie (powiat kłobudzki) woj. śląskie

Na zdjęciach efekty zastosowania Humusu Active na uprawach jęczmienia.


Grzegorz- Proszowice, woj. małopolskie

Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie ziemniaka.


Łukasz – Ciasna (powiat lubliniecki) woj. śląskie

Na zdjęciach efekty zastosowania Humusu Active na uprawach rzepaku.


Zakład Doświadczalny Oceny Odmian- Śrem (woj. wielkopolskie)

Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie najwcześniejszej odmiany pomidora malinowego- Zorzy Toruńskiej. Pierwsze zdjęcie przedstawia uprawę bez zastosowania Humusu Active, na drugim widoczne są efekty, jakie daje Humusu Active.


Marek – Trzciana (powiat Bocheński) woj. małopolskie

Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie brukselki.


Marcin– Słomniki (powiat krakowski) woj. małopolskie

Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie czosnku.


Gerard– Leśnica (powiat strzelecki), woj. opolskie

Na zdjęciach efekty zastosowania Humusu Active na uprawach pszenicy ozimej.


Zakład Doświadczalny Oceny Odmian- Śrem (woj. wielkopolskie)

Na zdjęciach efekty zastosowania Humusu Active na uprawach cytrynka groniastego- wczesnej drobnoowocowej odmiany pomidora o bardzo dekoracyjnych żółtych owocach.
Po użyciu Humusu Active zaobserwowaliśmy, że:
-rozsada była bardziej krępa (grube sztywne łodygi), dzięki temu rośliny po posadzeniu na miejsce stałe, podczas silnych wiatrów nie wyłamywały się,
– rośliny w pasie z Humusem były większe i rozkrzewione,
– rośliny w pasie z Humusem miały lepszą zdrowotność (można było zauważyć mniej roślin z objawami chorobowymi),
– owoce szybciej dojrzewały w pasie z Humusem.


pozostałe efekty

Pozostałe efekty stosowania produktów Humus Active.


Rafał – Słomniki (powiat krakowski) woj. małopolskie

Efekty naszych Klientów mówią same za siebie! Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie czosnku.


Efekty- Bułgaria

Efekty stosowania Humusu Active po 3 roku stosowania na bardzo słabej ziemi. Zdjęcia mówią same za siebie.


Pan Marian, Chojnów, woj. dolnośląskie

Od wielu lat zajmuję się produkcją warzyw. Posiadam niewielkie gospodarstwo, niezwykle ważna jest zatem wydajność i jakość produkowanych warzyw. Poszukując możliwości które poprawią wyniki corocznych zbiorów trafiłem na produkt Humus Active. Jego działanie sprawdziłem już wielokrotnie i jestem w stanie stwierdzić, że produkt ten bez wątpienia wywarł pozytywny wpływ na jakość gleby co bezpośrednio przekłada się na plony. Jedną z niewątpliwych korzyści płynących ze stosowania produktu Humus Active jest poprawa retencji wody w podłożu oraz znaczne użyźnienie gleby. Zauważyć można to po pojawieniu się znacznie większej ilości dżdżownic, które w naturalny sposób wspierają użyźnianie ziemi. Dzięki temu stała się ona lekka, co zdecydowanie wpłynęło na poprawę jakości uprawianych roślin. Osobiście polecam ten produkt dlatego, że korzyści płynące z jego stosowania bezpośrednio przekładają się na jakość plonów.


Pan Wojciech Dzietrzychowice, woj. lubuskie

Poletko demonstracyjne na pszenicy ozimej w miejscowości Dzietrzychowice po 2 dawkach Humusu.

W moim gospodarstwie przeważają gleby VI-IV klasy. Dodatkowo mam problem z zastojem wody w okresie wiosennym- źle zmeliorowane tereny. Zastosowałem Humus Active na tym areale, na którym występował największy problem, chciałem sprawdzić czy faktycznie zauważę różnicę.
Porównując do ubiegłych lat różnica była nieznaczna, choć dla mnie widoczna. Oprócz różnicy w strukturze gleby zaobserwowałem różnice w wyglądzie roślin. Pomimo suszy jęczmień na stanowisku demonstracyjnym był bardziej zielony.
Będę stosował produkt Humus Active w kolejnych latach, żeby sprawdzić jego większe możliwości. Chętnie go polecę.


Pani Czesława, Stanów k. Brzeźnicy

Poletko demonstracyjne pszenżyto ozime po dwóch dawkach Humusu Active przedsiewnie 20l/ha i dolistnie 10l/ha.
Humus Active zastosowany na ugorze klasy IV-VI w celu przywrócenia życia biologicznego w glebie. Preparat zastosowałam dwukrotnie wiosną po ruszeniu wegetacji w odstępach dwutygodniowych. Nie miałam problemu z rozprowadzeniem produktu. Na chwilę obecną widoczna jest różnica w strukturze gleby dodatkowo zaobserwowałam większą ilość dżdżownic. Jestem zadowolona z produktu, będę go stosować w swoim gospodarstwie. Jedyny minus to cena.


Pan Artur, Dzikowice, woj. lubuskie

Produkt Humus Active stosowałem w swoim gospodarstwie trzykrotnie.
Pierwszy raz przed siewem- po pewnym czasie zaobserwowałem różnice pomiędzy demonstracją a kontrolą. Pszenica z demonstracji była bardziej zielona a wschody bardziej wyrównane.
Drugą dawkę zastosowałem tuz po regulacji roślin. Produkt bardzo dobrze się wypryskiwał, nie miałem żadnych problemów. Pszenica na demonstracji była lepiej wybarwiona- miała bardziej intensywny kolor zielony.
Trzecią, ostatnią dawkę zastosowałem po II zabiegu fungicydowym. Kiedy wykopałem rośliny z demonstracji i kontroli widoczna była różnica w systemie korzeniowym- pszenica z pola demonstracyjnego miała bardziej rozbudowany.
Chętnie polecę produkt swoim znajomym. Sam jestem zadowolony z efektów jakie daje Humus Active. Na pewno zastosuję go na ściernisko na większym areale.


Pan Grzegorz, woj. dolnośląskie

Humus Active zastosowałem w swoim gospodarstwie na glebach klasy III w dwóch dawkach, przedsiewnie oraz dolistnie.
Zaobserwowałem szybsze wschody oraz lepiej rozwinięty system korzeniowy roślin na stanowisku demonstracyjnym. Ponadto gleba była tu bardziej pulchna widzę też mniejszą presję chorób grzybowych- mączniaka.
Polecam ten produkt. Zwiększę areał stosowania o kolejne hektary. Z racji tego, że pracuję w branży agro, będę go polecał swoim Klientom.


Pan Paweł, Dzietrzychowice, woj. lubuskie

Z produktów firmy stosowałem tylko Humus Active. Jestem zadowolony z rezultatów działania tego produktu. W tym roku moje gospodarstwo dotknęła susza. Na polu demonstracyjnym widziałem, że pszenica dłużej wytrzymywała okresy niedoboru wody. Otrzymany plon w tym roku to około 3-3,5t/ha.
Polecam Humus Active, jest to dobrze mieszający się w opryskiwaczu płyn, prosty w zastosowaniu oraz nie zakwasza gleby.
Chętnie zastosuję go na resztki pożniwne zamiast mocznika.


Pan Damian, woj. małopolskie

Humus Active stosuję od trzech lat. Bardzo dobrze sprawdza się na glebach mało urodzajnych (IV i V klasa gruntów, gleby marglowe). Uprawa na zdjęciach to jęczmień ozimy, na który zastosowałem Humus Active : dwie dawki – pierwsza na resztki pożniwne, druga na wiosnę w celu zwiększenia systemu korzeniowego. Jest też poletko gdzie środek nie został zaaplikowany i wyraźnie widać różnicę (zboże żółknie – objaw tegorocznej suszy). Humus stosujemy również w przydomowej uprawie warzyw i w sadzie.
Preparat bardzo dobrze wpływa na rozpad brył, są kruche i rozsypują się w dłoni bez problemu. Sprawdza się na glebach marglowych, nadając sypkość ziemi i dłużej zatrzymuje wilgoć. Dodatkowo polecam również zastosować Plono-Chron.


Pan Jan, woj. opolskie

Stosuję Wasze produkty-plonochrony oraz polepszacz glebowy .Bardzo dobrze sprawdziły się plonochrony, a szczególnie zasadowy i potasowy. Przedłużyły owocowanie ogórków do końca wrzesnia na działce, a pomidory pod folią /pomimo kilkuletniej uprawy/ jeszcze owocują , są zdrowe. Tylko 2 razy opryskałem zasadowym i potasowym. Rewelacja. Niczym innym nie pryskałem.
Największe pomidory powyżej 1300 gram. Mój rekord to 1848 gram w 2015, a w tym roku bez wysiłku 1802 gram. Tak samo z dynią. Mój rekord 580,5 kg w 2011 roku, a w tym roku prawie bez nadzoru 408 kg./hodował mój syn/.
Znam się na uprawach i mogę powiedzieć, że Wasze nawozy mi bardzo odpowiadają. Moim znajomym je polecam i dokonam zakupów bezpośrednio równięż dla nich.
Z poważaniem Jan ze Zdzieszowic.


Pan Grzegorz, woj. lubelskie

Zastosowano Humus Active doglebowo na resztki pożniwne 20 l/ha oraz na wiosnę 20l/ha plus około 100 kg/ha nawozów pierwszy raz na polu gdzie po raz trzeci z rzędu jest uprawa pszenicy. Na zdjęciach pokazany jest kontrast wysokości zboża bez stosowania oraz po zastosowaniu.


Pan Krzysztof, woj. łódzkie

Plantacja porzeczki czerwonej uprawowa na glebie kl. V zastosowano Humus Active doglebowo na przełomie kwiecień/maj 2017. Na zdjęciu widoczne przyrosty i soczysta zieleń liści o dużym wymiarze powierzchni. Przed kwitnieniem wykorzystano Plonochron fosforowy i mikroelement owy.Na zdjęciach pokazany jest kontrast bez stosowania Humusu i Plonochronów z widocznymi żółtymi liśćmi – brak przyrostu jagody małe.


Pan Marek, woj. mazowieckie

W celu przekonania się czy Humus Aktive działa zastosowałem na niektórych polach humus w dawce 20 litrów na ha przez 3 lata i jest różnica bardzo duża.


Pan Paweł, Chodów. woj. małopolskie

Różnica po zastosowaniu HUMUS ACTIVE widoczna gołym okiem, same oszczędności przy kopaniu, ziemia pięknie się przesiewa nie ma brył. Polecam


Pan Henryk, Dragany, woj. Lubelskie

Zastosowano oprysk 5% stężeniem HUMUS ACTIVE w celu ratowania plantacji przed likwidacją spowodowaną porażeniem roślin przez rdzę. Zabieg wykonano jeszcze dwukrotnie, w tym największą dawkę 40 l w przełożeniu na 1 ha po ścięciu pędów. Podjęto słuszną decyzję z zastosowaniem HUMUSU ACTIVE, rośliny szybko odzyskały formę oraz odwdzięczyły się plonem w przeliczeniu na hektar w wysokości 23 tony!!!


Stacja Doświadczalna Oceny Odmian, Krzyżewo, woj. Podlaskie

Na uprawie kukurydzy zastosowano HUMUS ACTIVE w czterech 10 litrowych dawkach. Wyraźna różnica w kondycji roślin i ich przyrostach. Doświadczenie z wykopaniem roślin z 2 stanowisk- po HUMUSIE ACTIV i nie- udowodniło różnicę i pozytywne działanie tego produktu na rośliny. System korzeniowy jest o wiele lepiej rozwinięty, widoczna jest również różnica w obwodzie łodygi.


Pan Borislav, Bułgaria

Zdjęcia z upraw pod osłonami z zastosowaniem HUMUSU ACTIVE oraz bez – różnice są widoczne gołym okiem, nastąpił dużo szybszy wzrost części nadziemnej jak i podziemnej rośliny. Oprócz pozytywnych efektów opisanych wyżej również znacząco poprawiły się walory smakowe i wartości odżywcze.


Pan Wiesław, Łopienie Zyski, woj. Podlaskie

Zastosowano HUMUS ACTIVE w celu ratowania jęczmienia ozimego zniszczonego po zimie. Jak widać na zdjęciach 20L dawka świetnie podciągnęła zniszczone rośliny bez strat w plonie pomimo zimowych problemów.


ODR, Szepietowo, woj. Podlaskie

Zastosowano tu HUMUS ACTIVE na jęczmieniu jarym w dawce 20 litrów na hektar przed siewem oraz 10 litrów w fazie krzewienia. Zrobiono doświadczenie z wykopaniem kilku roślin ze stanowiska opryskanego HUMUSEM ACTIVE oraz bez jego wykorzystania. Różnica w ogólnej kondycji roślin jak i przede wszystkim w systemie korzeniowym.


Pan Waldemar, Boleszkowice, woj. Zachodniopomorskie

Stosuje się HUMUS ACTIVE na uprawach od kilku lat w 2 dawkach: 15l/ha na resztki pożniwne oraz 15l/ha wiosną dolistnie. Widać, że na stanowiskach na których jest stosowany HUMUS ACTIVE struktura gleby znacząco się poprawiła a rośliny lepiej wykorzystują składniki pokarmowe, są odporne na krótkotrwałe niesprzyjające warunki pogodowe co się przekłada na wyższy plon. W przypadku bobiku plon pomimo opisanych problemów osiągnięto plon w wysokości 5,4 t/ha gdzie rok wcześniej było to tylko 2,8t/ha.