Efekty

Wasze efekty
Józef, Szklary, woj. małopolskie

Stosuję Humus Active wiosną na truskawki, porzeczki, agrest i winogrona. W ogrodzie warzywnym do upraw marchwi, pietruszki, cebuli, pora, selera, ćwikły. W szklarni 40 m2 mam pomidory ogórki i paprykę, tutaj także stosuję Humus Active, zarówno doglebowo, jak i dolistnie wg zaleceń na opakowaniu. Po Humusie struktura gleby jest pulchna, bardzo się łatwo plewi, zbiory zauważalnie większe i zdrowe. Polecam!


Aneta, Franopol, woj. łódzkie

Na zdjęciach są jabłonie w drugim sezonie od zastosowania produktów Ekodarpol, chociaż efekty były widoczne już w pierwszym roku stosowania. Stosuję przede wszystkim Humus Active + polewając wiosną  na drzewa oraz  dodatkowo na jesieni w pasy herbicydowe w pewnym odstępie po zastosowaniu herbicydów. Efekty widoczne na zdjęciach. Jabłko ładnie się wybarwia, a przede jabłko rośnie duże. Pozdrawiam i polecam HUMUS ACTIVE!.


Adam, Wiśniew, woj. mazowieckie

Jesteśmy zachwyceni działaniem produktu HUMUS ACTIVE. Na jednym zdjęciu zboże przed użyciem preparatu a na drugim po dwukrotnej dawce produktu + na ściernisko. HUMUS ACTIVE wzmocnił i zasilił roślinę powodując lepszy wzrost. Zboże nieporównywalnie ładniejsze od zboża sąsiada 😉


Michał, Staw, woj. lubelskie

Pierwsze zdjęcie gdzie wysiałem poplon i zastosowałem przed orka Humus Active na resztki pożniwne po prawej stronie. Natomiast z lewej strony bez tych zabiegów. Kolejne zdjęcia rzepak opryskany Humusem Active na jesieni. Dodam, że nie stosowałem grzybowej ani regulacji tylko Humus Active. Polecam!


Sławomir, Poręby, woj. dolnośląskie

O Waszym produkcie dowiedziałem się na targach Opolagra. Dostałem ten produkt w ramach promocji, nie za bardzo wierzyłem w jego skuteczność. W poprzednim roku również była susza, krzaczki były małe i nie rokowały plonu. Ponieważ miałem Humus Active zastosowałem go z ciekawości. Już po tygodniu widać było efekty. Mimo suszy krzaki zrobiły się pełniejsze i zakrywały rajki. Przy wykopkach plon był zaskakująco obfity, bulwy duże i kształtne. Dziękuję że mogłem skorzystać z tego produktu. W tym roku na pewno również będę chciał go zastosować. Bardzo polecam.


Konrad, Leśniki, woj. mazowieckie

W dniu 8 kwietnia został zastosowany Humus Active+ w dawce 10 l hektar na użytki zielone. Trawa po Humusie Active jest wyższa niż trawa bez humusu. Dzięki Humusowi Active trawa odda więcej masy. Na następny pokos też zastosuje ten produkt polecam.


Sebastian, Ostrowiec Świętokrzyski woj. świętokrzyskie

Posadziłem truskawki na działce i podlałem je obficie ale tylko jeden raz wodą z Humusem Active na suszę. Ziemia u mnie jest piaszczysta i sucha. Przyznaję, że potem nie dbałem o te truskawki, nie podlewałem i nie pielęgnowałem ich. 95% z nich się przyjęła i pięknie rośnie.

Na święta Bożego Narodzenia kupiłem choinkę w doniczce – w takich przypadkach korzeń zachowany jest w około 5 do 10% reszta pozostaje u w ziemi u plantatora. (Wiadomo jak to jest przy masowej produkcji drzewek bożonarodzeniowych, choinka ma przetrwać tylko okres świąt.) Mimo podlewania i dbania choinka powoli marniała i gubiła igły. W kwietniu wysadziłem ją na działkę. Przed wysadzeniem moczyłem przez pół godziny pozostałość po bryle korzeniowej w wodzie z Humusem Active na suszę po czym wysadziłem ją na pole obficie podlewając wodą z tym produktem. Choinka się przyjęła, nabrała kolorów i odzyskała jędrność igieł, które przestała gubić.

Owocowe drzewka i krzewy podlewałem wodą z Humusem Active na suszę. Po jego użyciu liście nabierały ładniejszych kolorów.

Polecam Humus Active na suszę. Ten produkt sprawdza się i dobre działa.


Krzysztof, Opoczno, woj. łódzkie

Humus Active na Suszę zastosowałem w dawce 10L na hektar. Efekty było już widać po tygodniu, zboże nabrało bardziej ciemniejszego koloru, jest jędrniejsze i bardziej rozkrzewione. Rośliny są bardziej zielone mimo panującej suszy. Jestem zadowolony z działania Humusu Active na suszę, będę go stosował w swoim gospodarstwie w przyszłym sezonie i będę czekał na efekty. Wszystkim polecam spróbować.


Damian, Gołcza, woj. małopolskie

Czosnek ozimy zaprawiany Humusem Active i Humusem Up. Moczony dobę. Sadzenie początek listopada 2022. Czosnek był podzielony na ząbki i trzymany w piwnicy, na niektórych pojawiła się pleśń, jednak Humus poradził sobie i po zimie wszystko wzeszło. Zaobserwowany jest szybki przyrost i duża zdrowotność sadzonek. Z własnego doświadczenia polecamy moczyć sadzonki jak najdłużej się da, ponieważ widać różnicę w krótkim i długim moczeniu.


Jadwiga, Działdowo, woj. warmińsko-mazurskie

Produkt Humus Active został zastosowany 13 kwietnia 2023 roku w godzinach wieczornych z dawką 5 litrów na hektar. Oprysk tym produktem był stosowany na pszenżyto ozime na VI klasie z dobrym pH gleby.  Na zdjęciu z widocznym produktem, które zostało wykonane 2 maja, po prawie trzech tygodniach po zastosowaniu humusu widać, że zboże jest dużo ciemniejsze oraz jego wysokość jest dużo większa od zboża bez zastosowania humusu. Roślina na pierwszy rzut oka widać że posiada więcej wody w sobie. Jej liście są dużo szersze i grubsze.
Na drugim zdjęciu które przedstawia uprawę na dzień 11 mają dostrzega się różnice zastosowania humusu. Pomimo obecnej suszy jaka panuje na dzień dzisiejszy w powiecie działdowskim na zdjęciu przedstawiono rośliny z bardzo sucha ziemią. Widać że z zastosowanym humusem roślina bardzo dobrze zarządza gospodarką wodną, zaznaczam pomimo suszy. Nie widać na niej skutków niedoboru wody i innych składników. Jej łodyga jest grubsza względem rośliny bez humusu. Co skutkuje lepszym plonem a także moim zdaniem zapobiega wylęganiu łanu.


Andrzej, Leśniki, woj. mazowieckie

Po zastosowaniu Humusu Active na suszę na plantacji  jęczmienia ozimego zabieg wykonywany dnia 5 kwietnia w dawce 10 l hektar, efekt był widoczny już po około tygodniu. Można było zaobserwować wtedy lepszy wigor roślin, oraz lepszą liczbę zakrzewień. Drugi zabieg Humusem Active na suszę wykonany 19 kwietnia w dawce 5 l hektar, po tym zabiegu jęczmień ozimy jest o wiele wyższy, oraz zmienił swój kolor na ciemniejszy. Jestem bardzo zadowolony z stosowania tego produktu, planuje stosować go dalej.


Stanisław, Borowa, woj. podkarpackie

Po zastosowaniu humus active w plantacji poźnosianej pszenicy ozimej w ilości 15l/ha (zastosowany w 2 dekadzie lutego). Różnice zauważyłem już po ok. tygodniu od zastosowania. Rośliny są większe, bardziej rozkrzewione i równomierne, zwiększyła się również masa korzeni, efektem jest też rozkład resztek słomy. Jestem zaskoczony działaniem tego produktu. Planuje nadal go stosować.


Kacper, Rokitno, woj. lubelskie

HUMUS Active na suszę- aktualnie jestem po 2 dawce, zastosowałem 5l na hektar w fazie 2-3 liści. Rośliny były słabo rozkrzewione z racji późnego siewu, który odbył się po zebraniu dyni a więc w połowie listopada. Środek bardzo fajnie wpłynął na krzewienie i aktualnie rośliny mają po 5-6 rozkrzewień. Teraz zastosowałem środek w fazie 1 kolanka i czekam na efekty, które i tak były mega widoczne po pierwszym zastosowaniu. Na pewno skłoni mnie to do zastosowania go w przyszłych sezonach. POLECAM!


Daniel, Rudniki, woj. opolskie

Dolistne zastosowanie kwasów humusowych z Humusu Active od firmy EKODARPOL w fazie trzeciego liścia na plantacji pszenicy ozimej poskutkowało większą ilością rozkrzewień (pięć, sześć). Użycie tego produktu wraz z obniżaną normą wysiewu przyczyniło się do prawidłowego przygotowania roślin na zimę.


Jan, Łopuszno, woj. świętokrzyskie

Humus Active na Suszę dostałem na targach Kielce. Na początku nie wierzyłem w jego działanie, ale że nie mam produkcji zwierzęcej, więc nie mam obornika to postanowiłem wypróbować. Zastosowałem na ziemniaki dolistnie 5 litrów na hektar przy wysokości 15cm w czystym oprysku i drugi raz przed kwitnieniem . Dla kontroli zostawiłem dwie grządki nie pryskane i efekt widać na zdjęciach. Przy wykopkach również buło widać duże różnice. W następnym roku na pewno zastosuje bo się opłaca.


Adam, Borowa, woj. podkarpackie

Ze względu na trudne warunki podczas wschodów (długotrwała susza, nierówne wschody roślin) postanowiłem zastosować Humus Active Plus na plantacje rzepaku ozimego. W drugiej dekadzie września i w połowie października zastosowałem w ilości po 10l/ha i już po ok. tygodniu było widać różnice względem pozostawionej kontroli. Wyraźnie ciemnozielony kolor roślin, większe i szersze liście, rośliny zaczęły się wyrównywać i zakrywać glebę, zwiększyła się także również masa korzeni. Planuje również zastosować Humus Active w przyszłym sezonie ponieważ jestem pozytywnie zaskoczony efektem działania tego produktu. Polecam.


Halina, Zielonki, woj. małopolskie

Zastosowałam Humus Active na suszę w szkółce drzewek ozdobnych (thuje). Dawka jaką zastosowałam to 10l/ha w dwóch aplikacjach w odstępach 6 tygodni. Ze względu na suszę jaka wystąpiła latem 2022 r. Humus Active został zastosowany po raz trzeci w tej samej dawce w sierpniu. Efektem tych działań było lepsze wybarwienie drzewek , thuje uzyskały znacznie ciemniejszy odcień zieleni i gęstszy pokrój. Miłym zaskoczeniem było kiedy podczas kopania drzewek okazało się że system korzeniowy jest bardziej rozbudowany i posiada więcej włośników. To z pewnością przełoży się na lepsze przyjmowanie przesadzanych roślin. Pozytywne działanie Humus Active na suszę potwierdzam i polecam każdemu szkółkarzowi.


Ewa, Rudniki, woj. dolnośląskie

Dokarmianie moich borówek produktem od EKODARPOL to prostota oraz skuteczność. Produkt ten wypada rewelacyjnie na tle innych ze względu na swój skład. Tylko nawożenie organiczne. Niech gleba żyzną będzie!


Tadeusz, Górki, woj. podkarpackie

Jestem pozytywnie zaskoczony efektem jaki uzyskałem po zastosowaniu Humus Active po dwukrotnym zastosowaniu w ilości 10l/ha w odstępie dwutygodniowym rośliny rzepaku dostały dość silnego wigoru pomimo zimnego września, po lewej stronie zostawiona kontrolka pokazuje brak Humusu Active rośliny ewidentnie słabsze. W przyszłym sezonie też go zastosuje bo warto. Polecam.


Stanisław, Zielonki, woj. małopolskie

Humus Active na suszę zastosowałem 3 razy w sezonie na plantacji malin. Dawka to 10l/ha w odstępach 1 miesiąca wraz z podlewaniem. Biorąc pod uwagę suszę jaka wystąpiła na wiosnę i latem w 2022 roku oraz tropikalne upały, wg moich obserwacji zastosowanie preparatu Humus Active na suszę przyniosło bardzo dobre rezultaty. Mianowicie, rośliny mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych rozwijały się prawidłowo, były w dobrej kondycji i doszło do obfitego zawiązania. Podczas zbiorów owoce malin były kształtne, równe, zwarte i w mniejszym stopniu rozpadały się. Można powiedzieć że Humus Active poprawia pobieranie składników pokarmowych przez maliny, jak również poprawia strukturę gleby. Polecam na jagodowe. Super produkt.


Katarzyna, Praszka, woj. opolskie

Humus Active to jest to! Witam osoby, które stosują to czarne złoto, chciałabym się podzielić swoją subiektywną opinią na temat Humusu Active. Zastosowałam ten produkt na swoją nową grządkę z truskawkami. Sadzonki posadzone we wrześniu posiadały maksymalnie 3 młode liście, chcąc podnieść skuteczność przyjęcia się roślin zastosowałam Humus Active na moją grządkę w ilości 50ml/1 litr wody przed posadzeniem a dodatkowo podlewałam je 3 razy w tygodniu mieszaniną 40ml/1l wody. Efekty bardzo mnie zadowalają ponieważ rośliny posiadają dobrze rozwinięty układ korzeniowy, a dodatkowo utworzyły silnie zieloną masę powyżej gruntu. Polecam każdemu Humus Active.


Dorota, Jaźwiny, woj. mazowieckie

Witam. Zastosowałam Humus Active na uprawie 4ha rzepaku. Moja plantacja miała strasznie nierówne wschody. Ze względu na niewielką ilość opadów na przełomie sierpnia i września zdecydowałam się zastosować produkt Ekodarpol. W drugiej połowie września zastosowałam Humus Active w dawce 5 litrów na 200 litrów wody na jeden hektar. Efekt był piorunujący po zaledwie tygodniu uprawa znacznie się poprawiła. Rośliny zaczęły się wyrównywać i przybierać znacznie ciemniejszy odcień zieleni. Korzenie i łodygi również zwiększyły swoją średnicę. Byłam w szoku i pozytywnie zdziwiona efektami jakie daje stosowanie Humus Active. Planuje dalej korzystać z produktów EKODARPOL w przyszłości. Polecam każdemu.


Justyna, Lipiny, woj. małopolskie

Humus Active na suszę  zastosowałam z rady mojego męża, który stosuje go na zboża. Na początku nie byłam przekonana bo niechętnie stosuje nawozy do uprawy warzyw, jednak po zapoznaniu się że składem byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Po użyciu po raz pierwszy nie mogłam uwierzyć że tak to działa. Warzywa mają grube, ciemno zielone łodygi i liście, owoce są duże i bez widocznych chorób.
Dawka to 1l humusu na 25l wody dolistnie oraz 1l humusu na 5l wody gdy stosuje na jesień przed przekopaniem.
Polecam bo nie dość że działa niesamowicie to jeszcze jest naturalny i w dobrej cenie.

 

 


Zbigniew, Lubsko, woj. lubuskie

Witam wszystkich serdecznie, którzy oglądają i czytają recenzje z zastosowania produktów Firmy EKODARPOL. Po tegorocznych zbiorach za namową brata zastosowałem HUMUS ACTIVE na resztki pożniwne w ilości 14l/ha, a przed siewem zastosowałem HUMUS ACTIVE+ w dawce 10l/h. Jest to pierwsze dawkowanie na moim polu i jestem bardzo zadowolony z działania tych produktów. Zboże jest jak widać ciemno zielone, dla porównania obok jest pole, na którym nie był stosowany HUMUS i kolor zboża wyraźnie się różni. Bardzo polecam wszystkim HUMUS ACTIVE. Raz spróbujesz i już z niego nie zrezygnujesz. NIECHAJ GLEBA ŻYZNĄ BĘDZIE.


Mariusz, Jaźwiny, woj. mazowieckie

Rewelacja!! Zastosowałem Humus Active z Ekodarpol w uprawie rzepaku. Zabieg przeprowadziłem w fazie 3-5 liścia, w dawce 5l/ha. Przed zabiegiem rzepak miał nierówne wschody. Po zastosowaniu Humus Active zmiany w uprawie były zauważalne po niespełna tygodniu. Byłem pozytywnie zdziwiony w jak szybkim tempie rośliny się zagęściły i zanotowały znaczny wzrost. W ciągu kolejnych dni można było zaobserwować zmianę koloru roślin na ciemniejszy zielony oraz znacząco zwiększyła się średnica szyjki korzeniowej. Na ostatnim zdjęciu widać różnicę w uprawie między dniem zastosowania 21.09.2022, a efektem z dnia 28.09.2022. Polecam w 100%


Krzysztof, Lubsko, woj. lubuskie

Zastosowałem Humus Active na resztki pożniwne a następnie zastosowałem przedsiewnie Humus Active+ na pszenicę ozima w dawce 10 litrów na 80 arów. Po miesiącu zrobiłem oprysk Humusem Active+ w dawce 5litrów na 80 arów. Stosuje pierwszy rok humus i jestem pozytywnie zaskoczony działaniem środka. Pszenica jest dobrze ukorzeniona ma duży przyrost i jest ciemnozielona, co widać na zdjęciach. Dla porównania dorzucam zdjęcia pola kolegi, który zastosował doglebowo nawozy sztuczne na pszenicę ozimą, różnicę widać gołym okiem. Na wiosnę zastosuje Plonar Active i Humus bo są efekty polecam 🙂


Tomasz, Grębocin, woj. kujawsko-pomorskie

Humus Active na Suszę zastosowałem w uprawie fasoli szparagowej z przeznaczeniem na rynek świeży. Fasola uprawiana bez środków ochrony roślin, nawożona tylko dolistnie. Od lewej Humus/kontrola/Humus. Fasola pryskana Humusem znacznie później zaczęła usychać. Pryskana była opryskiwaczem plecakowym dyszami 0,2 – 0,3mm. Zastosowałem 3 zabiegi (5l/ha) dodatkowo dodawałem go trochę do odżywek w roli adiuwanta. Jestem zadowolony z efektów zastosowania Humusu i chętnie zastosuje go w przyszłym sezonie na większych uprawach.


Grzegorz, Luszowice, woj. małopolskie

Polecam w 100%. Nie ma nawozu, który działałby tak dobrze w tak szybkim tempie, działa on na wszystko, nie tylko rośliny typu kukurydza czy zboża.
Warzywa rosną po nim jak szalone. Dawki jakie stosowałem to 20l na 1ha na wiosnę przed siewem oraz powtórzyłem zabieg gdy kukurydza miała około 5cm i kolejny raz gdy miała około 25cm. Efekty było widać gołym okiem dzięki temu że sąsiad na początku wyśmiewał ten system nawożenia, jego kukurydza miała przyrost połowę mniejszy i kolor w stosunku do mojej mega blady. Myślę że w przyszłym roku on też zaopatrzy się w ten środek.

 


Andrzej, Luszowice, woj. małopolskie

Polecam Humus Active z Ekodarpol bardzo szybkie i zauważalne efekty w następnych sezonach będę starał się odchodzić od innych nawozów i zacząć korzystać z Humusu przez cały czas.

Wspaniały produkt po niecałych dwóch tygodniach zauważalne efekty oprysku przede wszystkim w zmianie koloru i intensywności wzrostu bardzo polecam, w kolejnych sezonach produkt będzie u mnie zastępował podstawowe nawozy.


Beata, Opole Lubelskie, woj. lubelskie

Zastosowaliśmy Humus Active na Suszę w kwaterze młodych drzewek jabłoni. Efekty są zdumiewające, Humus Active pomógł w poprawie struktury gleby bo gleba była dosyć zmęczona poprzednimi nasadzeniami, również jabłoniami. Nowo nasadzone drzewka Gali Galaval, pomimo braku deszczu wiosną i latem świetnie się rozwijały i dały dobry przyrost pędów jak żadne dotąd posadzone i obfity plon jabłek. Od tej pory będziemy stosować Humus Active na Suszę na wszystkie kwatery jabłoni.


Sebastian, Luszowice, woj. dolnośląskie

Efekty zauważyć można już po tygodniu jak widać na zdjęciach które dołączyłem, w tym sezonie chciałem wypróbować Humus Active i zastosowałem go na połowie plonów. Byłem w błędzie tak postępując ponieważ z połowy na której użyłem humusu udało się zebrać około 20% więcej pszenicy niż na połowie z innymi nawozami, POLECAM HUMUS ACTIVE EKODARPOL.


Rafał, Lubsko, woj. lubuskie

Zastosowałem Humus Active na resztki pożniwne, a następnie 23-go września zastosowałem Humus Active Plus doglebowo na pszenżyto ozime w dawce 10l na hektar. 25-go października zrobiłem oprysk Humusem Active Plus w dawce 5l na ha dolistnie. Jestem bardzo zadowolony z efektu działania Humusu Active, zboże jest ciemnozielone i dobrze zakorzenione. Na wiosnę będę nadal stosował humusy i polecam :). „Niechaj gleba żyzną będzie”.


Wiktor, Rudniki, woj. opolskie

Produkt EKODARPOL Humus Active zastosowałem w celu polepszenia rozkładu resztek pożniwnych oraz by międzyplon posiadał posiadał lepsze stanowisko do wzrostu. Znając opinię innych na temat tego produktu obniżyłem normę wysiewu mieszanki poplonowej o 30%. Pozytywnie się zdziwiłem kiedy zaobserwowałem wysoki zbity łan wyrośniętej do 90 cm mieszanki poplonowej z dodatkiem Humus Active. Efekty można ocenić na niżej zamieszczonych zdjęciach.


Angelika, Starachowice, woj. świętokrzyskie

Jestem mile zaskoczona efektami. Pierwszy raz swoją mini uprawę podlałam gdy kukurydza była mała – rozwinęło się kilka liści. 200 ml Humico Active rozcieńczyłam w 5 litach wody i tak podlewałam co około 2 tygodnie do czasu, aż zawiązały się kolby. Już po jakimś czasie zauważyłam, że kolor liści zmienił się z jasnozielonego na intensywnie ciemnozielone. Jeśli chodzi o same kolby to były pokaźnych rozmiarów, a ziarno było bardzo duże. Myślę, że mogę spokojnie polecić i sama mam zamiar rozszerzyć jego zastosowanie na inne warzywa.


Stanisław, Chełm, woj. lubelskie

Stosuję Humus Active na Suszę od kilku lat gdyż zawiera wiele związków mineralnych i odżywczych. Łatwy w stosowaniu, roślinki jak na zdjęciach. Po zastosowaniu Humusu Active są zdrowe i rosną jak szalone. Sama radość ze zbierania plonów. Gorąco polecam.


Krzysztof, Opoczno, woj. łódzkie

Zastosowałem Humus Active na Suszę w uprawie pszenicy ozimej Euforia 20 Października w dawce 10L na hektar. Efekty było już widać po tygodniu, zboże nabrało bardziej ciemniejszego koloru, jest jędrniejsze i bardziej rozkrzewione. Rośliny są bardziej zielone mimo panującej suszy. Jestem zadowolony z działania Humusu Active na suszę, będę go stosował w swoim gospodarstwie w przyszłym sezonie i będę czekał na efekty. Wszystkim polecam spróbować.


Krzysztof, Rejowiec Fabryczny, woj. lubelskie

Zastosowałem HUMUS ACTIVE NA SUSZĘ w uprawie soi w dniu 02.06.2022. Przez cały czerwiec słońce grzało po 30 stopni. Soja na słabszych miejscach uschła, na początku lipca popadał deszcz tak niewiele ok 10l/mkw i w ciągu dwóch tygodni soja się odratowała.


Piotr, Kotuń, woj. mazowieckie

Na uprawie 3 ha rzepaku odmiany populacyjnej CHROBRY z HR Strzelce w obsadzie ok 55roślin na metr² z nawożeniem przedsiewnym (ok 70 ton obornika oraz 200 kg soli potasowej i 600 kg superfosfatu) widać na zdjęciach 1:2:3: że rzepak radzi sobie dobrze. Mimo iż siew odbył się w suche dni i początkowo (jak na zdjęciach) widać, że wschody nie były równe. 21.10. został zastosowany HUMUS NA SUSZĘ w dawce 5L na ha + 200 L wody. Po 4 dniach widoczne efekty na zdjęciach 4:5:
Zagęszczenie liścia, zmiana koloru na ciemniejszy zielony, wzrost objętościowy łodygi i powiększenie korzenia. Przed zakończeniem sezonu planuję zastosować jeszcze Plonochron Zasadowy by uchronić roślinę przed grzybem i pleśnią a przede wszystkim wzmocnić przed nadchodzącą zimą.


Daniel, Wierzbica, woj. mazowieckie

W poprzednich latach na naszej ziemi próby wyhodowania dyni kończyły się niepowodzeniem. Humico Active zaczęliśmy stosować po raz pierwszy pod koniec maja, gdy pojawił się trzeci liść. Użyliśmy proporcji: 250ml na 5l wody i takim roztworem dynia podlewana była raz w miesiącu do września. Po zastosowaniu Humico Active efekty przerosły nasze oczekiwania. W przyszłości mamy zamiar podlewać warzywa oraz inne uprawy.


Andrzej, Pakość, zachodniopomorskie

Na filmikach plantacja lucerny siewnej- Humus Active na Suszę  został zastosowany dwukrotnie- po każdym pokosie w dawce 5l/ha. Efekt działania jest zdumiewający, co widać na filmikach. Dla porównania- filmik z kontroli.


Dariusz, Zbuczyn, woj. mazowieckie

Po zastosowaniu Humusu Active zboże bardzo dobrze się rozkrzewiło. Polecam stosuję go dopiero drugi rok a już widać efekty również w strukturze gleby.


Adam, Wilcza Wola, woj. podkarpackie

Zastosowałem Humus Active na suszę w uprawie pszenicy ozimej w jednorazowej dawce oprysku 15l na hektar. Efekty widoczne były już po tygodniu- roślina nabrała ciemnozielonego koloru i mimo suszy kolor ten utrzymywał się bardzo długo, w porównaniu do innych upraw sąsiednich. Plon mimo suszy nie odbierał od poprzedniego roku.
Polecam Humus Active!


Ewa, Padew, woj. podkarpackie

Jest pozytywnie zaskoczona działaniem Humus Active na suszę. Humus zastosowany był w uprawie mieszanki. Oprysk odbył się pod koniec maja w dawce 20l/ha. Efekty przeszły nasze oczekiwania. Ze względu na suszę uprawy bardzo słabo rosły, a po zastosowaniu zboże zrobiło się ciemnozielone i jędrne. Mimo długotrwałego braku opadów tegoroczne plony nie odbiegają ilościowo od zeszłorocznych. Polecam

 

 


Robert, Lubsko, woj. lubuskie

W tym roku dowiedziałem się o produkcie Humus Active i postanowiłem go wypróbować. Zastosowałem Humus Active na resztki pożniwne, efekty widoczne są na zdjęciach. Dla porównania są dwie działki, na jednej był stosowany Humus, a na drugiej nie. Tam gdzie był stosowany zauważyłem lepszy rozkład słomy a poplon można porównać na zdjęciach. Jestem bardzo zadowolony z produktu Humus Active firmy EKODARPOL. Niechaj gleba żyzną będzie!


Paweł, Siennica Różana, woj. lubelskie

Stosowałem Humus Active od 2014r. przez 4 lata. W pierwszym roku efekty nie były zauważalne ale dopiero uczyłem się obchodzenia z tym preparatem. W kolejnym roku efekty były już świetne- stosowałem nawożenia cały czas takie jak wcześniej lecz Humus Active dałem na ściernisko oraz nalistnie i dzięki temu wybroniło się przed suszą i oddało bardzo dobry plon jak na tak słabą klasę ziemii.

W 2021 wróciłem do zastosowania Humus Active po przerwie i bardzo miłe zaskoczenie. Przy naprawdę niewielkim nakładzie na rzepak uzyskałem plon 3,5t/ha. Humus Active zastosowany został na ściernisko w dawce 20l/ha później w dawce 5l/ha na przypalony przez chlomazon rzepak, dzięki czemu został odratowany i dał plon rzędu 3,5t/ha. Humus Active wraca na moje gospodarstwo na dobre i nie zmienię na nic innego.

 


Iwona, Rudniki, woj. dolnośląskie

Jestem bardzo zadowolona z Państwa preparatu, jakim jest Humus Active- w zeszłym roku stosowany był na resztki pożniwne a w tym roku pogłównie. Efekty są zadowalające, widać to w uprawie zboża- 3 ostatnie zdjęcia są przed zastosowaniem Humusu Active.

Humus Active był stosowany w naszym gospodarstwie na jesień i wiosną. Najpierw 6.09 2021 zastosowaliśmy Humus Active przed orką 10 litrów na hektar. Następnie 20.09.2021 gleba była opryskana Humusem Active i uprawiane agregatem przed siewem pszenicy- 10 litrów na hektar.

Wiosną 21.03 2022 zastosowaliśmy Humus Active stop suszy w dawce 20 litrów na 3 hektary.

Po zastosowaniu Humusu Active zauważyliśmy szybsze wschody zboża oraz wzrost roślin, łan jest dobrze dokrzewiony. Efektem jest też szybki rozkład resztek słomy, co jest bardzo ważne dla roślin następczych.

Wiosną po zastosowaniu Humusu Active pszenica zmieniła swój kolor na ciemno zielony, była bardziej tolerancyjna na niekorzystne warunki pogodowe, nawet na słabszych ziemiach nie było widać żadnych przebarwień i różnicy w łanie zboża- był równy na całej powierzchni. Uważamy z mężem, że warto stosować Humus Active bo naprawdę widać efekty po zastosowaniu.


Andrzej, Choszczno, woj. zachodniopomorskie

Humus Active na suszę postanowiłem zastosować na lucerniku który wykorzystuje do produkcji sianokiszonki. Efekt po zastosowaniu przerósł moje oczekiwania i był zdumiewający, postanowiłem zostawić kontrole . Lucerna na wszystkich zdjęciach była koszona w tym samym czasie, na trzech ostatnich zdjęciach nie był zastosowany Humus Active na suszę i widać na nich że odrost zielonej masy nie jest najlepszy za to na tych zdjęciach na których jest widoczny Humus Active odrost jest pokaźny a chcę zaznaczyć ze to będzie już trzeci pokos. Produkt był zastosowany 7 dni po drugim pokosie w zalecanej dawce. Uważam że efekty ze stosowania produktu są widoczne gołym okiem i korzyści ekonomiczne na pewno są na plus dla plantatora.


Mirosław, Baranów, woj. wielkopolskie

Chciałem podzielić się efektami stosowania produktu Humus Active na suszę. Produkt stosowałem w dawce 5 l na hektar. Stosowałem  jednorazowo na pole i szybko zauważyłem że kukurydza znacznie lepiej rośnie i jest bardziej odżywiona. Produkt bardzo się sprawdził, na pewno wszystkim go polecam i na jesieni również go zastosuję na zboża ozime jesienią. Wysyłam po 2 zdjęcia przed jaki i po zastosowaniu waszego produktu. Jest rewelacyjny.

 


Grzegorz, Trzcińsko-Zdrój, woj. zachodniopomorskie

Środek przetestowany w tym roku czyli 2022. Efekty było widać po pierwszym zabiegu, który był wykonany 17 kwietnia wraz z zabiegiem T1 . Na polu miałem zrobioną kontrolkę jeden przejazd w którym nie używałem środka Humus Active na suszę a wszystkie inne zabiegi ochronne roślin były robione na całym polu. Byłem miło zaskoczony, że po kilku dniach od zastosowania 5l/ha środka rośliny już miały ciemniejszą zieloną barwę liści. Widać było, że rośliny są zasilone i zdrowe. Kolejny zabieg był wraz z mikroelementami 10 maja 5l/ha Humusu Active na suszę- był połączony z odżywkami dla roślin, z tego względu że przez zbyt wysokie ceny nawozu zostały obcięte dawki więc chciałem rośliny zasilić innymi produktami, efekt Humusu był widoczny i utrzymywał się od pierwszej aplikacji.
6 czerwca kolejna aplikacja środka Humusu Active na suszę (5l/ha) w połączeniu z zabiegiem ochronnym na kłos. W tamtym momencie było widać że rośliny po stosowaniu środka były wyższe, łan był zdrowszy a kłosy dłuższe.

Jestem zadowolony po stosowaniu środka. Kombajn dodatkowo zweryfikował i pokazał wynik- po stosowaniu Humusu Active 3.6 t/ha a bez środka Humus Active- 2.8t/ha.


Ewa, Trzcińsko Zdrój, woj. zachodniopomorskie

Na pierwszym zdjęciu widać plantacje pszenicy z prawej strony po zastosowaniu Humus Active na suszę, z lewej strony bez, wszystkie zabiegi ochronne wykonywane były tak samo. Pszenica po zastosowaniu Humusu Active  na suszę jest zdrowsza, bardziej odporna na choroby, widać dłuższe i grubsze kłosy.
Wcześniej zastosowany był nawóz mineralny w bardzo okrojonych dawkach i bałam się że z plonu nic nie będzie, ale humus uratował moje plony.
Humus Active na suszę był stosowany 4 razy w dawce 5l/ha.
Pierwsza dawka zastosowana była 28 kwietnia połączona z zabiegiem ochronnym na grzyba, zauważyłam że rośliny zaczęły się dokrzewiać po  7dniach po stosowaniu środka. Druga dawka była 11 maja- rośliny miały wigor i śliczny kolor zielony porównując z przejazdem kontrolnym w którym nie był stosowany Humus Active. Trzecia dawka 26 maja. Czwarta dawka 7 czerwca wraz z zabiegiem ochronnym na kłos.
Efekt stosowania Humusu Active na suszę jest wyraźnie widoczny- rośliny są zdrowe aż do samego dojrzewania co potwierdził nawet kombajn, różnica w plonie była 850kg/ha.
Przy obecnych suszach i deficytach wody środek spisał się na medal i nie wyobrażam sobie uprawy zbóż bez środka Humus Active. Będę go stosować w kolejnych latach.

 


Andrzej, Grodzisk, woj. podlaskie

Humus Active na suszę zastosowałem pod koniec kwietnia w rzepaku ozimym w dawce 5l/ha. Jestem bardzo zadowolony z produktu. Roślina dostała energii do wzrostu, lepiej wykorzystała składniki z gleby. Efekty widać gołym i na dołączonych zdjęciach, nic dodać nic ująć.
Humus Active polecam wszystkim niedowiarkom.


Sebastian, Boguty-Pianki, woj. mazowieckie

Zabieg humusem active na suszę był wykonany 23 maja 2022 roku. Po zastosowaniu środka, co pierwsze zauważyłem to brak zwiniętych liści kukurydzy przy dłuższym deficycie wody, system korzeniowy był lepiej rozwinięty, nie było tendencji do spowolnienia tempa wzrostu rośliny co było normą przez ostatnie lata, kolor liści ciemny, nie ma przebarwień i przepaleń. Humus active na suszę ma sens, gdyż po pierwszym stosowaniu widać znaczące efekty, najważniejsze jest to że wspomaga roślinę przy dość wczesnym jej rozwoju.


Janusz, Telatyn, woj. lubelskie

Przy moim nieco sceptycznym podejściu do zadziałania preparatów humusowych, chciałem przekonać się sam doświadczalnie jak zadziałają humusy na wybrane przeze mnie rośliny. Zacząłem od zastosowania wczesną wiosną Humus Active na Suszę w aronii i w czarnuszce siewnej. Połowę powierzchni uprawy czarnuszki pozostawiłem jako kontrolę oraz pozostawiłem też kontrolny krzew aronii. Na czarnuszkę zastosowałem oprysk czterokrotnie w kilku fazach wzrostowych, a w krzewach aronii stosowałem wielokrotne podlewanie. Niestety na czarnuszce różnicy nie zauważyłem, aczkolwiek mogło tak być, że powierzchnia opryskana był słabsza, a zastosowanie preparatu doprowadziło do wyrównania łanu. Natomiast podlewanie aronii spowodowało jej silny wzrost, wytworzenie dużej ilości nowych pędów oraz co najważniejsze obfitym zaowocowaniem.


Sławomir, Trzek, woj. wielkopolskie

Humus Active zastosowałem podczas produkcji rozsady dyni, która została wysadzona tuż po zbiorze cebuli zimującej. W multiplatach zostały wysadzane po dwa nasiona w każdym dołku. Część rozsady została podlewana zwykłą wodą, a część pozostałym mi z ubiegłego roku Humusem Active w rozcieńczeniu. Na pierwszy rzut oka jeszcze nie wyjęte rośliny podlewane roztworem okazywały twardszą łodygę i były mniej podatne na obalenia z powodu wiatru czy też podlewania. Podczas sadzenia natomiast ukazał się widok wręcz zatrważający! Rośliny zasilane humusem active mają o wiele lepszy, bardziej rozbudowany system korzeniowy, co zapewne przeniesie się na przyjęcie roślin w gruncie. W przyszłym roku zamierzam całą rozsadę dyni prowadzić właśnie w ten sposób, a w tym przetestuję Humus Active na resztki pożniwne, ponieważ z powodu ograniczeń hodowli trzody większość słomy zostanie w polu na przyoranie.


Wiesław, Kowal, woj. kujawsko-pomorskie

Doświadczenie i efekty porównawcze omówiłem w filmiku. Polecam Humus Active na suszę!


Szymon, Kraszewice, woj. wielkopolskie

Środek Humus Active na suszę zastosowałem dwukrotnie w uprawie owsa. 1 zabieg 10l/ha w fazie liścia flagowego, 2 zabieg 7 l/ha gdy owies wyrzucał wiechę. Jestem bardzo zadowolony z działania środka, rośliny po jego zastosowaniu znacznie lepiej znosiły stres związany z wysokimi temperaturami. Będę stosował Humus Active w kolejnych sezonach.


Ewelina, Szczepankowo, woj. kujawsko-pomorskie

Zastosowałam Humus Active na początku maja w ilości 20l/ha na owies. Efekt widoczny na zdjęciach gołym okiem. Na zdjeciu z lewej strony brak Humusu, z prawej z Humusem. Jestem zadowolona z działania Humusu, będę stosować na inne uprawy.


Daniel, Jarczew, woj. lubelskie

Na części pola zastosowałem Humus Active zdecydowanie poprawiło to jakość uprawy co najlepiej widać na zdjęciu kłosów- są wyraźnie pełniejsze. Widać to również w wysokości zboża. Zdecydowanie polecam. Zdjęcia przesłałem dla porównania.


Michał, Szachy, woj. lubelskie

Humus Active na suszę został zastosowany przed siewem pszenicy ozimej na obornik w dawce 10 l /ha. Wiosną po ruszeniu wegetacji zaobserwowałem znacznie większy wigor roślin, łan był bardziej wyrównany i co najważniejsze pszenica lepiej znosiła niedobory wody. Byłem na tyle zadowolony z efektów stosowania że wiosną zamówiłem 15 x 20 litrów Humusu Active Plus który zastosowałem na wszystkie zboża jare i kukurydzę.


Stanisław, Kamień, woj. podkarpackie

Mimo złych warunków atmosferycznych, bardzo skąpego nawożenia i słabego stanowiska, po zastosowaniu Humusu Active na suszę (dwukrotnie dolistnie)-rośliny są piękne a kłosy pełne i duże. POLECAM


Rafał, Suchodół, woj. mazowieckie

Kukurydza siana 30 kwietnia. Odmiana DKC3400 z rodziny DeKalb. Przedplonem była kukurydza na kiszonkę. Jesienią zastosowano obornik bydlęcy i stalerzowano. Wiosną po raz kolejny został wykonany zabieg broną talerzową na głęboko i zasiano kukurydzę. W fazie 3-4 liści zastosowano HUMUS ACTIVE NA SUSZĘ w dawce 3 litry na hektar. Po upływie 10 dni ponownie zastosowano HUMUS ACTIVE w dawce 5 litrów na hektar. Widoczny efekt: kukurydza która nie otrzymała HUMUS ACTIVE jest mniejsza od pozostałych roślin, ma słabiej rozwinięty system korzeniowy co powoduje gorsze pobieranie składników pokarmowych, cała roślina ma jaśniejszy kolor.


Jakub, Paprotnia, woj. mazowieckie

Zastosowano Humus Active na suszę. Mieszanka zbożowa działka 2.5ha klasa gleby V. Wykonany był jeden przejazd z humusem drugi bez.


Jan, Miechów, woj. małopolskie

Preparat Humus Active na suszę został zastosowany wczesną wiosną. Nie będę się rozpisywał- efekty mówią same za siebie, pszenica po Humusie Active na suszę na zdjęciu po prawej stronie, po lewej kontrolka.


Beata, Białystok, woj. podlaskie

HUMUS ACTIVE NA SUSZĘ  zastosowany był na początku maja w pszenicy jarej.  Efekty widać gołym okiem, mimo małych ilości opadów deszczu i przyznaję małej ilości zastosowanych nawozów sztucznych (naturalnych nie stosuje bo nie mam zwierząt). Pszenica, po oprysku Humusem Active w ilości 5l/ha dostała „kopa” jest bardziej rozkrzewiona jak widać na zdjęciu, po prostu ma wigor. Produkt jak najbardziej polecam innym.


Wiesław, Kowal, woj. kujawsko-pomorskie

Humus Active na suszę został zastosowany na plantację pszenżyta ozimego na końcu marca, kiedy to było trochę wilgoci w glebie. Przez cały kwiecień i do połowy maja nie spadła ani kropla wody, nic. Na dzień 6 czerwca plantacja jest w fazie kwitnienia i po deszczach na końcówce maja wygląda dobrze co widać na zdjęciach. Humus Active na suszę pomógł przetrwać tą suszę i polecam każdemu, bo bez niego już dawno wszystko by uschło.


Jan, Chełm, woj. lubelskie

Zastosowany Humus Active na suszę w dawce 5 L/ha na pszenicę ozima 25 kwietnia. Już 4 maja zaobserwowałem zmiany w tej pszenicy. Opryskana pszenica ozima jest bardziej zielona i łan bardziej wyrównany. Jest dużo lepszy wigor wzrostu, co widać ze zdjęcia przed zastosowaniem Humusu. Widać że dzięki Humusowi Active pszenica daje sobie świetnie radę, nie ma problemu z pobieraniem składników z gleby i gospodarką wodną w dalszym wzroście i nabiera energii.


Kazimierz, Telatyn, woj. lubelskie

Humus Active na suszę zastosowałem w pszenicy ozimej odmiany Bilanz w miesiącu kwietniu na ziemiach klasy II i III w dawce 5 l/1ha. Efekty widać na załączonych zdjęciach, polepszyła się kondycja zboża (rozkrzewianie, wzrost roślin pszenicy ozimej, barwa i szerokość liścia). Jestem zadowolony z działania produktu Humusu Active na suszę. W pierwszym momencie do zastosowania humusu podchodziłem sceptycznie nie wierząc w efekty działania. Widząc rosnące zboża pomimo małej ilości opadów deszczu POLECAM zakup i zastosowanie oferowanych produktów.


Dawid, Stara Błotnica, woj. mazowieckie

Zastosowane było 20 l Humusu Active na suszę w dwóch dawkach w odstępie około 14 dni. Widać od razu różnice stosowania, oceniam produkt bardzo pozytywnie- silnie pobudza zboże do rośnięcia i widać gołym okiem jak rośliny nabierają wigoru do rośnięcia.

Bardzo polecam produkt i na pewno będę go stosował w uprawie kukurydzy.

 


Roman, Kraszewice, woj. wielkopolskie

Jestem bardzo zadowolony z działania Humus Active na suszę. Zastosowałem ten produkt dwukrotnie w pszenżycie ozimym w odstępie około dwutygodniowym.

1 dawka – 7l na ha w fazie pierwszego kolanka,

2 dawka – 7l na ha w fazie 2 kolanka,

3 dawka – 6l na ha w fazie początku kłoszenia.

Po zastosowaniu Humusu Active na suszę rośliny mają dobry wigor, nie widać po nich negatywnych braków opadów, co można zaobserwować na sąsiednich polach. Plantacje w pobliżu miały problem z rozpoczęciem fazy kłoszenia, natomiast u mnie takiego problemu nie było.


Mariusz, Stromiec, woj. mazowieckie

Humus Active na suszę zastosowałem około 10 maja 2022 na pszenżyto jare przewódkowe w ilości 5l/ha. Zdjęcia są z 22 maja 2022, z lewej strony brak Humusu Active na suszę, natomiast z prawej po zastosowaniu Humusu. Widać, że rośliny radzą sobie dużo lepiej, polecam spróbować.


Bożena, Ruda, woj. podkarpackie

Po raz pierwszy zastosowałam Humus Active na susze i jestem mega zadowolona. Zabieg został wykonany na owies który przeważnie jest siany na słabszych i piaszczystych glebach a te w ostatnim czasie po ponad miesiącu braku opadów jest jak pustynia. Efekt jest widoczny gołym okiem rośliny są intensywnie zielone i nie widać żółtych przebarwień. Rośliny zdrowo wyglądają i mimo suszy całkiem obiecująco wyglądają. Serdecznie polecam!

 


Wiesław, Włocławek, woj. kujawsko-pomorskie

W uprawie żyta ozimego zabieg Humus Active Vigor wykonałem dwukrotnie. Pierwszy zabieg był wykonany 20 kwietnia b.r. w ilości 5 L preparatu na hektar natomiast drugi zabieg 27 kwietnia b.r. również w dawce 5L/ha. Po dwóch tygodniach od zastosowania drugiej dawki HA Vigor żyto nabrało intensywniejszego koloru. W tym roku pierwszy raz zastosowałem Humus Active i uważam, że warto włączyć na stałe humusy do swojego planu nawożenia przy szalejących cenach nawozów mineralnych.


Zbigniew, Przynotecko, woj. lubuskie

Humus Active na suszę został zastosowany na uprawę pszenicy jarej klasa gleby lV orne średniej jakości. Siew został wykonany początkiem kwietnia 04.04.2022, na korzyść uprawy przez kilka dni z przerwami padał deszcz, co przyczyniło się do szybszego kiełkowania co było bardzo zadowalające na całych 2 hektarach. Niestety czym bliżej maja deszczu coraz mniej i uprawa zaczęła miejscami żółknąć na niedobór wody. Po ocenie roślin zastosowałem na uprawę pszenicy jarej Humus Active na suszę w dawce zalecanej przez producenta  5l/ha/200l wody. Wieczorem około godziny 20tej, po obserwacji uprawy zaczęły występować zmiany a mianowicie wyrównywał się kolor pszenicy z żółtego na zielony. Niestety w naszym w ostatnim czasie jest bardzo mało opadów nawet wtedy jak prognoza pogody podaje że będą opady a w naszym rejonie ani kropli, nawet jest ogłoszony najwyższy stopień przeciwpożarowy.


Lech, Chełm, woj. lubelskie

Pierwszy raz otrzymałem i zastosowałem Humus Active na Suszę, zabieg wykonałem na pszenicy ozimej w dawce 5l/ha i zauważyłem pozytywne zmiany na roślinach. Pszenica bardziej się rozkrzewiła nabrała zieleni i zaczęła cieszyć oko, do tego struktura gleby też się poprawiła. Jestem zadowolony z efektu i będę stosował na inne uprawy. Polecam do stosowania!


Janusz, Telatyn, woj. lubelskie

Humus Active na Szuszę zastosowałem w pszenicy w pierwszej dekadzie kwietnia. Do działania humusu byłem nieco sceptycznie nastawiony i nie spodziewałem się oraz nie oczekiwałem fajerwerków. Po nie całym miesiącu przyrost roślin był tak szybki, że ich wysokość zrównała się z wysokością kanistra po humusie Ekodarpolu. Pszenicę uprawiam już kilkadziesiąt lat i nie zauważałem takich przyrostów w tak krótkim czasie jak obecnie. Coś w tym humusie jednak jest!


Dariusz, Słowikowo, woj. wielkopolskie

Po zastosowaniu Humus Active na suszę w pszenżycie ozimym widać świetne efekty jego działania. Rośliny lepiej radzą sobie w okresie niedoboru wody, mają lepszy wigor i są lepiej rozwinięte.
Jestem zadowolony z działania tego produktu, będę go stosował i mogę polecić każdemu.


Sylwester, Kadzidło, woj. mazowieckie

Witam, przesyłam zdjęcia na którym był zastosowany humus Active i na którym nie był stosowany humus Active. Efekty po zastosowaniu Humus Active są niesamowite. Na tym samym polu zrobiliśmy eksperyment  zastosowaliśmy Humus Active a obok kilka arów zostawiliśmy bez zastosowania tego Humusu. Różnica jest widoczna gołym okiem. Po zastosowaniu Humus Active struktura gleby jest bardziej bogata w próchnicę, bardziej odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne jak susza, kukurydza nie zwija się jest bardziej odporna na stres. Poza tym miałem równomierne wschodzenie kukurydzy i ogólnie jest lepsza przepuszczalność wody do gleby a co za tym idzie gleba ma lepszą zdolność magazynowania wody. Humus Active stosuje już drugi rok, moje plony znacząco się poprawiły i jakość zebranej paszy. Natomiast tam gdzie nie był używany Humus Active jest dużo słabsza kukurydza zwija się, wolniej rośnie jest nie odporna na suszę, wysokie temperatury i co najważniejsze plon jest dużo słabszy. Produkt Humus Active jest godny polecenia i z całą pewnością warto go używać.


Andrzej, Mirakowo, woj. kujawsko-pomorskie

Bardzo dobry produkt zamówiłem już 4 x20 l plus produkt gratisowy .Użyte efekty widoczne szybko zboża po zastosowaniu widocznie ciemniejsze ,zdrowsze i silniejsze. Zachęcam wszystkich moich znajomych do wypróbowania Humusu Active. To dobry produkt na dzisiejsze bardzo trudne czasy klimatyczne.


Tomasz, Hrubieszów, woj. lubelskie

Pierwszy raz zastosowałem Humus Active na Suszę w formie oprysku na pszenicę ozimą Bosporus. Dzięki zastosowaniu Humus Active zaobserwowałem, że pszenica ma dużo lepiej rozbudowany system korzeniowy, znaczenie polepszyła się kondycja zboża o czym może świadczyć kolor liści przed zastosowaniem środka i po jego zastosowaniu. Humus Active bardzo wpłynął na poprawę gleby. Jestem z niego bardzo zadowolony i polecam go każdemu.


Maria, Mielec, woj. podkarpackie

Otrzymany HUMUS ACTIVE na SUSZĘ zastosowałam przed wysiewem pszenicy, następnie niezwłocznie wymieszałam glebę broną talerzową. Pomimo mozaiki glebowej plon był jednakowo wyrównany. Obecnie jestem zadowolona z produktu, zamierzam zastosować go ponownie przed siewem łubinu ziemniaków i jarzyn.


Piotr, Staw, woj. lubelskie

Po zastosowaniu Humusu Active na suszę w dawce 5 L/ha jesienią zaobserwowałem zmiany na roślinach pszenicy ozimej odmiany artist. Pszenica jest bardziej ukorzeniona po zastosowaniu Humusu, z jesieni ma dobry start, lepiej przezimowała, a z wiosny jest bardziej zielona. Ma lepsze pobieranie składników pokarmowych z gleby, widać to na zdjęciach. Cieszy oko rolnika i pokazuje moc na polu.


Jakub, Sieciechów, woj. mazowieckie

Na zdjęciach pszenżyto ozime- 100 razy lepiej wygląda po zastosowaniu Humus Active na suszę. Ma znacznie bardziej rozwinięty system korzeniowy co zabezpieczy przy niedoborach wody. Jestem bardzo zadowolony, polecam!


Jarosław, Grabowiec, woj. lubelskie

Chciałbym pokazać porównanie rzepaku przed zastosowaniem humusu i po zastosowaniu. Na 1 zdjęciu 01.03.2022 rzepak jest przed 1 dawka humusu 10l/h Na zdjęciu 21.03.2022 jest po 2 dawce humusu 10l/h widać idealnie porównanie stosuje w swoim gospodarstwie jak również w gospodarstwach znajomych humus dolistnie oraz na resztki pożniwne. Serdecznie polecam produkt Ekodarpol z wielu powodów: doskonałe efekty gleba jest żyzna, roślina dużo lepiej wykształcona, konkurencyjna cena, doskonała relacja z firmą, której kadra potrafi doskonale doradzić, pełna perfekcja!! Polecam produkty w 100% ,,Niechaj gleba Żyzna będzie” z produktami Humus tylko z firmy EKODARPOL!


Jakub, Maciejowice, woj. mazowieckie

Jedno stanowisko, jedna odmiana marchwi, jedno nawożenie i ochrona, a różnica na marchwi zauważalna gołym okiem po użyciu środka Humus Active. Rośliny po prawej stronie z Humusem wykazują dużo lepszy wigor i jakość roślin. Po lewej stronie bańki kontrola. Warto stosować środek ze względu na jego działanie i przede wszystkim właściwości. To doświadczenie pokazuje moc i działanie Humusu Active.

 


Emilia, Dubicze Cerkiewne, woj. podlaskie

Po zastosowaniu Humus Active na Suszę zaobserwowaliśmy zmiany na naszych roślinach. Znacznie polepszyła się kondycja zbóż, o czym świadczy kolor liści oraz poprawnie rozbudowany się system korzeniowy naszych roślin. Oprócz tego da się zauważyć zmianę struktury gleby. Widać, że dzięki Humus Active znacznie lepiej rozkładają się resztki pożniwne. Dzięki Humus Active rośliny na pewno lepiej przezimują i wiosną będą w lepszej kondycji. Jesteśmy zadowoleni z produktu, na pewno będziemy go stosować w naszym gospodarstwie.


Kamil, Rudnik, woj. lubelskie

Po zastosowaniu Humus Active ziemia jest bardzo dobrze napowietrzona i nawet długotrwałe opady nie spowodowały zabicia gleby dzięki czemu wschody były bardzo dobre i równomierne a rośliny na polach po stosowaniu Humus Active lepiej przyrastały i są lepiej przygotowane do zimy.


Tomasz, Narkowy woj. pomorskie

Otrzymany HUMUS ACTIVE na SUSZĘ zastosowałem przed wysiewem poplonu mieszanki pszenicy z grochem, następnie niezwłocznie wymieszałem glebę broną talerzową. Gdy suma opadów w sierpniu była umiarkowana rośliny od samego początku wykazywały wysoki wigor, pomimo mozaiki glebowej plon był jednakowo wyrównany. Obecnie jestem zadowolony z produktu, zamierzam zastosować go ponownie przed siewem buraków cukrowych.


Artur, Stary Zamość, woj. lubelskie

Humus Active stosowany był pod koniec października w ilości 20l/ha. Zdjęcia z efektami robione są pod koniec listopada i już widocznie zmieniła się gleba, jest wyraźnie pulchna i resztki pożniwne szybko znikają.


Andrzej, Suwałki, woj. podlaskie

Eksperyment przeprowadzony na polu gdzie nie stosowano żadnych nawozów przedsiewnych i posiewnych. Na roślinach widoczny był już efekt braku składników pokarmowych. Zastosowałem „Humus Active na Suszę” w formie oprysku. Po ok. tygodniu widoczna jest wyraźna poprawa kondycji roślin. Po 2 tyg. stan roślin jest bardzo dobry, widać że dzięki Humusowi rośliny wreszcie zaczęły przyswajać składniki pokarmowe znajdujące się w glebie.


Damian, Raków, woj. świętokrzyskie

Na zdjęciach po lewej stronie kanistrów widać pole na którym był zastosowany 2-krotnie Humus Active. Pszenżyto radzi sobie naprawdę świetnie od samego początku, dużo lepiej niż na polu obok, gdzie nawożenie jest takie same tylko bez Humusu Active  (prawa strona). Widać że struktura gleby się poprawia,  lepiej przyswaja też wodę. Cięta słoma jest szybciej rozkładana- jest to widoczne gołym okiem. Jestem naprawdę zadowolony z produktu i szczerze polecam. Będę go dalej stosował na reszcie działek.


Zbigniew, Przynotecko, woj. lubuskie

Humus Active zastosowany przed podorywką poplonu, stosowany w gospodarstwie od trzech sezonów, z pozytywnym skutkiem po zastosowaniu widać efekt jak resztki pożniwne zostały w glebie rozłożone. Zaraz na wiosnę zostanie zastosowany Humus Active na Suszę. Będzie to pierwsze zastosowanie liczę że również zostanę mile zaskoczony efektywności tego nawozu.


Łukasz, Koło, woj. wielkopolskie

Po zastosowaniu Humusu Active na Suszę efekty są od razu widoczne na polu. Pszenica ozima ma lepiej rozbudowany system korzeniowy, lepiej się krzewi i ma lepszy wigor wzrostu. Łan jest bardziej wyrównany, nie ma również problemu z nierównymi wschodami roślin. Humus Active wpłynął na poprawę struktury gleby, co na pewno przełoży się na wzrost plonu. Jestem zadowolony z tego produktu i mogę go polecić każdemu.


Andrzej, Łukowa, woj. lubelskie

Witam. Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami z Humus Active na susze. Produkt otrzymałem w programie Stop Suszy. Zastosowałem go dolistnie w rzepaku 12.10.2021r. w dawce 6.6 l na hektar. Rzepak z powodu niekorzystnych warunków pogodowych został zasiany 06.09.2021 roku. Na lubelszczyzne to już jest termin jakby nie mówić opóźniony. Pierwsze zdjęcie przedstawia rzepak przed zastosowaniem Humusu. Natomiast drugie zdjęcie wykonane dnia 07.11.2021r z bańką po produkcie w tle już po zastosowaniu Humusu. Czyli minęło dokładnie 26 dni od zabiegu. Jak można zobaczyć to zdjęcia przed i po są zrobione mniej więcej w tym samym miejscu na polu. Co można stwierdzić? Rośliny rzepaku są bardziej rozwinięte i ciemno zielone. Masa liściowa znacznie się zwiększyła. Dodam że rzepak był odchwaszczany doglebowo chlomazonem i metazachlorem więc trochę go przetrzymało. Po zastosowaniu Humus Active mimo już takiej jesiennej pogody że raz zimno raz ciepło rzepak nabrał wigoru i ładnego ciemnego koloru. Na pewno to przełoży się na lepszy plon i dobre zimowanie.


Sebastian, Opatów, woj. świętokrzyskie

Efekty stosowania humus active w jęczmieniu ozimym oraz rzepaku ozimym. Plantacje optymalnie przygotowane do zimowania. Jęczmień z silnymi pędami dobrze rozkrzewiony. Rzepak z silną rozetą i bogatym systemem korzeniowym. Rośliny nie wykazują niedoborów mikro oraz makroelementów.


Michał, Sierakowo, woj. kujawsko-pomorskie

Humus Active na Suszę został zastosowany dolistnie w rzepaku ozimym Kuga. System korzeniowy rzepaku jest bardzo ładnie rozbudowany, co zapewnia lepsze pobieranie składników pokarmowych z gleby. Dzięki Humusowi Active rzepak lepiej znosi brak wody i jest odporniejszy na trudne warunki zimowe.


Franciszek, Trzebieszów, woj. lubelskie

Humus Active stosowałem w borówce amerykańskiej przez poprzedni sezon wegetacyjny. Moja opinia oczywiście jest bardzo pozytywna, plon względem kontroli jest wyższy i to mnie cieszy. Polecam każdemu ten preparat.


Damian, Trzebieszów, woj. lubelskie

Humus Active stosuję już drugi rok i efekty widać gołym okiem. Pszenica ma silniejszy system korzeniowy a co za tym idzie jest odporniejsza na okresowe niedobory wody a to przekłada się na wyższy plon. Polecam każdemu, kto kto chce wyciągać więcej ze swoich pól.


Józef, Jeziora Wielkie, woj. kujawsko-pomorskie

HUMUS ACTIVE NA SUSZĘ zastosowany na peluszkę jako międzyplon ścierniskowy. Rośliny wyrosły duże, widać jak ładnie wytworzyły się bakterie brodawkowe.


Daniel, Wierzbica, woj. lubelskie

Zdecydowanie poprawiła się struktura gleby. Mimo małych opadów deszczu gleba nie schnie tak szybko a samosiewy zboża są bardziej ukorzenione. Super że mogłem wypróbować Humus Active. Jestem mega zadowolony i polecam z czystym sumieniem bo sam na pewno w przyszłym sezonie będę stosował HUMUS ACTIVE bo warto.


Małgorzata, Kalno, woj. dolnośląskie

Po użyciu Humusu Active borówki stały się odporne na brak wody a także na choroby, z którymi wcześniej były duże problemy. Puściły też dużo młodych pędów, dzięki czemu dużo lepiej owocowały. Polecam


Grzegorz, Łapanów, woj. małopolskie

Wiosną dolistnie zastosowałem HUMUS ACTIVE NA SUSZĘ. Soja nabrała od razu energii, pięknej barwy i niestraszne były jej niedobory wody. Najlepszy i nieoczekiwany efekt zauważyłem po zbiorze gdy plon był znacznie lepszy od oczekiwanego. Nie wyobrażam sobie dalszej uprawy bez HUMUSU ACTIVE na suszę.


Kazimierz, Busko Zdrój, woj. świętokrzyskie

Na zdjęciach przedstawiam swoje plantacje łubinu oraz pszenżyta, na których został zastosowany Humus Active na suszę, jak również plantacje bez zastosowania Humusu. Zastosowałem Humus Active przed siewem łubinu w dawce 10l/1ha oraz wiosną dolistnie na pszenżyto i pszenicę ozimą w dawce 5l/1ha. Efekt na zbożach był widoczny po około miesiącu w przyroście a teraz po zbiorach jestem bardzo zadowolony z ilości jaką zebrałem. W łubinie przyrost masy zielonej pojawił się bardzo duży i liczę na to, że w zbiorach będzie taki sam efekt jak w zbożu.
Polecam produkt Humus Active na każda glebę!!!!


Marek, Krześnica, woj. zachodnio-pomorskie

Na zdjęciach widać efekt stosowania Humus Active w ekologicznej uprawie ziemianka. Humus Active stosuję dolebowo przed sadzeniem oraz nalistnie. Łącznie około 30l/ha. Najbardziej widoczne efekty są po zastosowaniu dolistnym. Po kilku dniach od zabiegu podlewania rośliny nabierają ciemniejszej barwy oraz jest widoczny przyrost roślin.


Krzysztof, Łęczna, woj. lubelskie

Nawozy EKODARPOL stosuję od dwóch lat w uprawie ziemniaka. Całkowicie zrezygnowałem z nawozów mineralnych P.K. W moim gospodarstwie nie ma też obornika! Efekty jak widać na zdjęciach są bardzo zadowalające: plon, opłacalność produkcji, jak i smak ziemniaka.
Nawożenie: Jesienią-20L Humus Active na hektar gorczycy, która zasiana była jako poplon. Wiosną stosuję Plonar Active 80 kg/ha plus mocznik i nawóz azotowy. Humus Active 20L/ha w okresie deszczowym na redliny.


Marek, Stary Targ, woj. pomorskie

Humus Active na susze został zastosowany 06-10-2020 dawka 5l/ha kontrole pola zrobiliśmy dnia 08-11-2020. Efekt jest zadowalający-widać różnice na zdjęciach (system korzeniowy jest bardzo ładnie rozbudowany), co powinno wpłynąć pozytywnie kiedy będziemy się zmagać ze suszą. Lepiej rozbudowany system korzeniowy pozwoli na lepsze pobieranie składników pokarmowych z gleby. Planujemy ponowny zakupu humusu i testy z zastosowaniem humusu i bez. Jesienią zastosowaliśmy humus tylko na pszenicę, wiosną chcemy zacząć robić testy w rzepaku ozimym.


Artur, Lipie (powiat kłobudzki), woj. śląskie

Na zdjęciach efekty zastosowania Humusu Active na uprawach jęczmienia.


Grzegorz, Proszowice, woj. małopolskie

Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie ziemniaka.


Łukasz, Ciasna (powiat lubliniecki), woj. śląskie

Na zdjęciach efekty zastosowania Humusu Active na uprawach rzepaku.


Zakład Doświadczalny Oceny Odmian- Śrem (woj. wielkopolskie)

Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie najwcześniejszej odmiany pomidora malinowego- Zorzy Toruńskiej. Pierwsze zdjęcie przedstawia uprawę bez zastosowania Humusu Active, na drugim widoczne są efekty, jakie daje Humusu Active.


Marek, Trzciana (powiat bocheński), woj. małopolskie

Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie brukselki.


Marcin, Słomniki (powiat krakowski), woj. małopolskie

Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie czosnku.


Gerard, Leśnica (powiat strzelecki), woj. opolskie

Na zdjęciach efekty zastosowania Humusu Active na uprawach pszenicy ozimej.


Zakład Doświadczalny Oceny Odmian- Śrem (woj. wielkopolskie)

Na zdjęciach efekty zastosowania Humusu Active na uprawach cytrynka groniastego- wczesnej drobnoowocowej odmiany pomidora o bardzo dekoracyjnych żółtych owocach.
Po użyciu Humusu Active zaobserwowaliśmy, że:
-rozsada była bardziej krępa (grube sztywne łodygi), dzięki temu rośliny po posadzeniu na miejsce stałe, podczas silnych wiatrów nie wyłamywały się,
– rośliny w pasie z Humusem były większe i rozkrzewione,
– rośliny w pasie z Humusem miały lepszą zdrowotność (można było zauważyć mniej roślin z objawami chorobowymi),
– owoce szybciej dojrzewały w pasie z Humusem.


pozostałe efekty

Pozostałe efekty stosowania produktów Humus Active.


Rafał, Słomniki (powiat krakowski), woj. małopolskie

Efekty naszych Klientów mówią same za siebie! Zdjęcia z zastosowania Humusu Active w uprawie czosnku.


Efekty- Bułgaria

Efekty stosowania Humusu Active po 3 roku stosowania na bardzo słabej ziemi. Zdjęcia mówią same za siebie.


Marian, Chojnów, woj. dolnośląskie

Od wielu lat zajmuję się produkcją warzyw. Posiadam niewielkie gospodarstwo, niezwykle ważna jest zatem wydajność i jakość produkowanych warzyw. Poszukując możliwości które poprawią wyniki corocznych zbiorów trafiłem na produkt Humus Active. Jego działanie sprawdziłem już wielokrotnie i jestem w stanie stwierdzić, że produkt ten bez wątpienia wywarł pozytywny wpływ na jakość gleby co bezpośrednio przekłada się na plony. Jedną z niewątpliwych korzyści płynących ze stosowania produktu Humus Active jest poprawa retencji wody w podłożu oraz znaczne użyźnienie gleby. Zauważyć można to po pojawieniu się znacznie większej ilości dżdżownic, które w naturalny sposób wspierają użyźnianie ziemi. Dzięki temu stała się ona lekka, co zdecydowanie wpłynęło na poprawę jakości uprawianych roślin. Osobiście polecam ten produkt dlatego, że korzyści płynące z jego stosowania bezpośrednio przekładają się na jakość plonów.


Wojciech, Dzietrzychowice, woj. lubuskie

Poletko demonstracyjne na pszenicy ozimej w miejscowości Dzietrzychowice po 2 dawkach Humusu.

W moim gospodarstwie przeważają gleby VI-IV klasy. Dodatkowo mam problem z zastojem wody w okresie wiosennym- źle zmeliorowane tereny. Zastosowałem Humus Active na tym areale, na którym występował największy problem, chciałem sprawdzić czy faktycznie zauważę różnicę.
Porównując do ubiegłych lat różnica była nieznaczna, choć dla mnie widoczna. Oprócz różnicy w strukturze gleby zaobserwowałem różnice w wyglądzie roślin. Pomimo suszy jęczmień na stanowisku demonstracyjnym był bardziej zielony.
Będę stosował produkt Humus Active w kolejnych latach, żeby sprawdzić jego większe możliwości. Chętnie go polecę.


Czesława, Stanów k. Brzeźnicy, woj. lubuskie

Poletko demonstracyjne pszenżyto ozime po dwóch dawkach Humusu Active przedsiewnie 20l/ha i dolistnie 10l/ha.
Humus Active zastosowany na ugorze klasy IV-VI w celu przywrócenia życia biologicznego w glebie. Preparat zastosowałam dwukrotnie wiosną po ruszeniu wegetacji w odstępach dwutygodniowych. Nie miałam problemu z rozprowadzeniem produktu. Na chwilę obecną widoczna jest różnica w strukturze gleby dodatkowo zaobserwowałam większą ilość dżdżownic. Jestem zadowolona z produktu, będę go stosować w swoim gospodarstwie. Jedyny minus to cena.


Artur, Dzikowice, woj. lubuskie

Produkt Humus Active stosowałem w swoim gospodarstwie trzykrotnie.
Pierwszy raz przed siewem- po pewnym czasie zaobserwowałem różnice pomiędzy demonstracją a kontrolą. Pszenica z demonstracji była bardziej zielona a wschody bardziej wyrównane.
Drugą dawkę zastosowałem tuz po regulacji roślin. Produkt bardzo dobrze się wypryskiwał, nie miałem żadnych problemów. Pszenica na demonstracji była lepiej wybarwiona- miała bardziej intensywny kolor zielony.
Trzecią, ostatnią dawkę zastosowałem po II zabiegu fungicydowym. Kiedy wykopałem rośliny z demonstracji i kontroli widoczna była różnica w systemie korzeniowym- pszenica z pola demonstracyjnego miała bardziej rozbudowany.
Chętnie polecę produkt swoim znajomym. Sam jestem zadowolony z efektów jakie daje Humus Active. Na pewno zastosuję go na ściernisko na większym areale.


Grzegorz, woj. dolnośląskie

Humus Active zastosowałem w swoim gospodarstwie na glebach klasy III w dwóch dawkach, przedsiewnie oraz dolistnie.
Zaobserwowałem szybsze wschody oraz lepiej rozwinięty system korzeniowy roślin na stanowisku demonstracyjnym. Ponadto gleba była tu bardziej pulchna widzę też mniejszą presję chorób grzybowych- mączniaka.
Polecam ten produkt. Zwiększę areał stosowania o kolejne hektary. Z racji tego, że pracuję w branży agro, będę go polecał swoim Klientom.


Paweł, Dzietrzychowice, woj. lubuskie

Z produktów firmy stosowałem tylko Humus Active. Jestem zadowolony z rezultatów działania tego produktu. W tym roku moje gospodarstwo dotknęła susza. Na polu demonstracyjnym widziałem, że pszenica dłużej wytrzymywała okresy niedoboru wody. Otrzymany plon w tym roku to około 3-3,5t/ha.
Polecam Humus Active, jest to dobrze mieszający się w opryskiwaczu płyn, prosty w zastosowaniu oraz nie zakwasza gleby.
Chętnie zastosuję go na resztki pożniwne zamiast mocznika.


Damian, Przybysławice, woj. małopolskie

Humus Active stosuję od trzech lat. Bardzo dobrze sprawdza się na glebach mało urodzajnych (IV i V klasa gruntów, gleby marglowe). Uprawa na zdjęciach to jęczmień ozimy, na który zastosowałem Humus Active : dwie dawki – pierwsza na resztki pożniwne, druga na wiosnę w celu zwiększenia systemu korzeniowego. Jest też poletko gdzie środek nie został zaaplikowany i wyraźnie widać różnicę (zboże żółknie – objaw tegorocznej suszy). Humus stosujemy również w przydomowej uprawie warzyw i w sadzie.
Preparat bardzo dobrze wpływa na rozpad brył, są kruche i rozsypują się w dłoni bez problemu. Sprawdza się na glebach marglowych, nadając sypkość ziemi i dłużej zatrzymuje wilgoć. Dodatkowo polecam również zastosować Plono-Chron.


Jan, Zdzieszowice, woj. opolskie

Stosuję Wasze produkty-Plonochrony oraz polepszacz glebowy .Bardzo dobrze sprawdziły się Plonochrony, a szczególnie zasadowy i potasowy. Przedłużyły owocowanie ogórków do końca września na działce, a pomidory pod folią /pomimo kilkuletniej uprawy/ jeszcze owocują , są zdrowe. Tylko 2 razy opryskałem zasadowym i potasowym. Rewelacja. Niczym innym nie pryskałem.
Największe pomidory powyżej 1300 gram. Mój rekord to 1848 gram w 2015, a w tym roku bez wysiłku 1802 gram. Tak samo z dynią. Mój rekord 580,5 kg w 2011 roku, a w tym roku prawie bez nadzoru 408 kg./hodował mój syn/.
Znam się na uprawach i mogę powiedzieć, że Wasze nawozy mi bardzo odpowiadają. Moim znajomym je polecam i dokonam zakupów bezpośrednio również dla nich.
Z poważaniem Jan ze Zdzieszowic.


Grzegorz, Dragany, woj. lubelskie

Zastosowano Humus Active doglebowo na resztki pożniwne 20 l/ha oraz na wiosnę 20l/ha plus około 100 kg/ha nawozów pierwszy raz na polu gdzie po raz trzeci z rzędu jest uprawa pszenicy. Na zdjęciach pokazany jest kontrast wysokości zboża bez stosowania oraz po zastosowaniu.


Krzysztof, Czerniewice, woj. łódzkie

Plantacja porzeczki czerwonej uprawowa na glebie kl. V zastosowano Humus Active doglebowo na przełomie kwiecień/maj 2017. Na zdjęciu widoczne przyrosty i soczysta zieleń liści o dużym wymiarze powierzchni. Przed kwitnieniem wykorzystano Plonochron fosforowy i mikroelement owy.Na zdjęciach pokazany jest kontrast bez stosowania Humusu i Plonochronów z widocznymi żółtymi liśćmi – brak przyrostu jagody małe.


Marek, woj. mazowieckie

W celu przekonania się czy Humus Active działa zastosowałem na niektórych polach Humus w dawce 20 litrów na ha przez 3 lata i jest różnica bardzo duża.


Pan Paweł, Chodów. woj. małopolskie

Różnica po zastosowaniu HUMUS ACTIVE widoczna gołym okiem, same oszczędności przy kopaniu, ziemia pięknie się przesiewa nie ma brył. Polecam


Pan Henryk, Dragany, woj. Lubelskie

Zastosowano oprysk 5% stężeniem HUMUS ACTIVE w celu ratowania plantacji przed likwidacją spowodowaną porażeniem roślin przez rdzę. Zabieg wykonano jeszcze dwukrotnie, w tym największą dawkę 40 l w przełożeniu na 1 ha po ścięciu pędów. Podjęto słuszną decyzję z zastosowaniem HUMUSU ACTIVE, rośliny szybko odzyskały formę oraz odwdzięczyły się plonem w przeliczeniu na hektar w wysokości 23 tony!!!


Stacja Doświadczalna Oceny Odmian, Krzyżewo, woj. Podlaskie

Na uprawie kukurydzy zastosowano HUMUS ACTIVE w czterech 10 litrowych dawkach. Wyraźna różnica w kondycji roślin i ich przyrostach. Doświadczenie z wykopaniem roślin z 2 stanowisk- po HUMUSIE ACTIV i nie- udowodniło różnicę i pozytywne działanie tego produktu na rośliny. System korzeniowy jest o wiele lepiej rozwinięty, widoczna jest również różnica w obwodzie łodygi.


Pan Borislav, Bułgaria

Zdjęcia z upraw pod osłonami z zastosowaniem HUMUSU ACTIVE oraz bez – różnice są widoczne gołym okiem, nastąpił dużo szybszy wzrost części nadziemnej jak i podziemnej rośliny. Oprócz pozytywnych efektów opisanych wyżej również znacząco poprawiły się walory smakowe i wartości odżywcze.


Pan Wiesław, Łopienie Zyski, woj. Podlaskie

Zastosowano HUMUS ACTIVE w celu ratowania jęczmienia ozimego zniszczonego po zimie. Jak widać na zdjęciach 20L dawka świetnie podciągnęła zniszczone rośliny bez strat w plonie pomimo zimowych problemów.


ODR, Szepietowo, woj. Podlaskie

Zastosowano tu HUMUS ACTIVE na jęczmieniu jarym w dawce 20 litrów na hektar przed siewem oraz 10 litrów w fazie krzewienia. Zrobiono doświadczenie z wykopaniem kilku roślin ze stanowiska opryskanego HUMUSEM ACTIVE oraz bez jego wykorzystania. Różnica w ogólnej kondycji roślin jak i przede wszystkim w systemie korzeniowym.


Pan Waldemar, Boleszkowice, woj. Zachodniopomorskie

Stosuje się HUMUS ACTIVE na uprawach od kilku lat w 2 dawkach: 15l/ha na resztki pożniwne oraz 15l/ha wiosną dolistnie. Widać, że na stanowiskach na których jest stosowany HUMUS ACTIVE struktura gleby znacząco się poprawiła a rośliny lepiej wykorzystują składniki pokarmowe, są odporne na krótkotrwałe niesprzyjające warunki pogodowe co się przekłada na wyższy plon. W przypadku bobiku plon pomimo opisanych problemów osiągnięto plon w wysokości 5,4 t/ha gdzie rok wcześniej było to tylko 2,8t/ha.